Monday, 15 October 2012 00:00

Pirmās mačreisa sacensības burāšanā Latvijā noslēgušās

13. un 14. oktobrī Daugavā, pretī biroju ēkai Ostas skati, norisinājās Latvijā pirmās Riga Match Race Cup sacensības burāšanā, kur piedalījās piecas vietējās komandas un viena komanda ar kapteini no Spānijas, informē Latvijas Mikro klases jahtu asociācijas pārstāve Kristīne Kanska.

Abu sacensību ietvaros izdevās veikt divas izlēgšanas sesijas (30 mači), kur katra komanda, mainoties ar laivām un starta pozīcijām, veica distanci katra ar katru divas reizes. Četri labākie tika tālāk uz pusfinālu un attiecīgi finālu. Interesanti, ka izslēgšanas braucienos uzvarējušās komandas, ierindojās tikai trešajā un ceturtajā vietā.

Pirmajās mačreisa sacensības uzvarēja Kaspars Žilins ar Dzintaru Bērziņu un Ivaru Mežuli komandā, aiz sevis atstājot Robertu Dančauski ar komandas biedriem – Jāni Jēkabsonu un Ritu Stieģeli, kas šajās sacensībās bija vienīgā sieviete. Un trešās vietas ieguvēji – Rihards Priedītis (kapteinis), Artūrs Dzenis un Indaru Kalniņu. Dalībnieki iegūs ISAF kvalifikācijas punktus par dalību 4. līmeņa mačreisa sacensībās.

Kā atzina sacensību galvenais tiesnesis (umpire) Prīts Rūtels (Priit Rüütel, Igaunija), viņam ir prieks un lepnus par ļoti interesantām un līdzvērtīgām sacensībām, jo jebkura no dalībnieku komandām varēja būt pirmā. Gandrīz viss, kas par disciplīnas specifiku tika skaidrots seminārā pirms sacensībām, bija arī redzams uz ūdens. Latviešu burātāji mačreisa disciplīnā ir iesācēji, bet pateicoties Matīsa Alviķa un Valda Alviķa organizētājiem treniņiem, sportisti ir aizrāvušies un specifiku apgūst ātri.

Reizē ar pirmajām sacensībām ir arī izveidota Latvijas Match Race asociācija, par kuras aktivitātēm šobrīd var uzzināt sociālajā tīklā Facebook. Tās pirmais uzdevums ir atrast veidu kā piesaistīt finansējumu mačreisa sacensību jahtu būvniecībai.

Sezonas treniņi un sacensības līdz šim varēja notikt, pateicoties Latvijas Mikro klases jahtu asociācijas biedriem, kas uzticēja savas privātās jahtas, kā arī Riga Match Race Cup atbalstīja biroju centrs Ostas skati, krogs Alus ordenis, viesnīca Primo Hotel un Latvijas Televīzija.

Atšķirībā no ierastajām burāšanas sacensībām, mačreisa sacīkstes ir "viens pret vienu" cīņa starp divām komandām ar vienādām laivām salīdzinoši īsā distancē. Ideālajā variantā identisku jahtu gadījumā vienīgās atšķirības izpildījumā ir atkarīgas tikai un vienīgi no komandas spējām.

Šeit atrodamas bildes no sacensībām.

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE