Wednesday, 08 May 2013 12:00

Extreme Sailing Series 2013 Kingdao posmā uzvar The Wave, Muscat

Par "Extreme Sailing SeriesTM 2013” Kingdao posma uzvarētāju svētdien kļuva Omānas Sultanāta "The Wave Muscat" komanda. Uzvarētāji tika noskaidroti tikai pēdējās dienas pēdējās, 26.sacīkstēs. Singapūras posma uvarētāji Šveices komanda "Alinghi" palika otrie, bet trešo vietu tāpat kā Singapūrā ieguva dāņi „SAP Extreme Sailing Team”. "The Wave Muscat" šī ir jau otrā uzvara ESS 2013. Pirmo viņi izcīnija atklāšanas posmā savās mājās Muskatā.

Leiss Makmilans, "The Wave Muscat" kapteinis: "Viegla vēja apstākļos būt labākiem par "Alinghi" mums bija liels sasniegums. Kad viss nonāk līdz tīrai jahta pret jahtu cīņai, viņiem (Alinghi) izdodas no mums dabūt ārā labāko. Tā ir smaga cīņa, viņi ir ļoti spēcīga komanda un spēcīgi konkurenti. Izskatās, kas atlikusīo sezona būt patiesi aizraujoša".

""The Wave, Muscat" mums bija labajā bortā, tāpēc mēs viņus mazliet pamedījām, piespiedām viņus halzēt uz priekšu un atpakaļ, tad vienkārši turējām un izspiedām ārā līdz brīdīm, kad "Red Bull Sailing Team" un "SAP Extreme Sailing Team" iesaistījās cīņā. Mēs paspējām pacelt spinākeru tieši laikā, lai būtu priekšā "Red Bull" un "SAP", bet tā arī bija visa cīņa par mums nepieciešamajiem punktiem, kuri tika "The Wave, Muscat". Viņi burāja ļoti lietpratīgi visu nedēļu un nepadevās līdz pat beigām, finišā apsteidzot divas jahtas", pēc sacīkstēm savu taktiku pēdējā cīņā komentēja "Alinghi" kapteinis Morgans Larsons, kas Kingdao posmā aizvietoja Ernesto Bertarelli.

Uzaicinātā  - vietējā "China Team" komanda, lai arī ierindojās pēdējā vietā, saņēma vietējās publikas atbalstu. Pirmo reizi komandā burāja četri talantīgi jaunieši no Ķīnas. "Bija lieliski būt kopā ar vietējo komandu, vietējo atbalsts bija vienkārši fenomenāls un viņi šiem jaunajiem Ķīnas burātājiem sekoja līdzi ar lielu interesi. Ir patiess gandarījums mācīt 20 gadīgus jauniešus, kas pirms pievienošanās šīm sacīkstēm vēl nekad nav burājuši uz katamarāniem. Tas vienkārši ir lieliski. Man ir prieks būt atpakaļ un iesaistīties tajā, kas ir mana īstā kaislība", atzina Mičs Būss, "China Team" kapteinis.

Pēc trīs posmiem vadībā ar viena punkta pārsvaru joprojām ir „Alinghi”, otrie - "The Wave Muscat" un trešie austrieši "Red Bull Sailing Team". 

Nākamais, ceturtais posms notiks no 20. - 23.jūnijam Stambulā

FOTO:  Kingdao posms

VIDEO: Kingdao posma kopsavilkums

EXTREME SAILING SERIES 2013 KOPVĒRTĒJUMA REZULTĀTI PĒC 3 POSMIEM

/Iegūtā vieta / Komanda / Punkti

 1. Alinghi (Šveice) / 27 punkti
 2. The Wave, Muscat (Omāna) / 26 punkti
 3. Red Bull Sailing Team (Austrija) / 24 punkti
 4. SAP Extreme Sailing Team (Dānija) / 20 punkti
 5. Team Korea (Koreja) / 16 punkti
 6. GAC Pindar (Jaunzēlande) / 16 punkti
 7. Realteam (Šveice) / 14 punkti
 8. China Team (Invitational Team) / 13 punkti

Singapūras posma pilnie rezultāti apskatāmi šeit.

EXTREME SAILING SERIES 2013 POSMI

 1. Muskata, Omāna:  05.-08.03.
 2. Singapūra: 11.-14.04.
 3. Kingdao, Ķīna: 02.-05.05.
 4. Stambula, Turcija: 20-23.06.
 5. Porto, Portugāle: 05.-08.07.
 6. Kārdifa, Lielbritānija: 23.-26.08.
 7. Nica, Francija: 03.-06.10.
 8. Riodežaneiro, Brazīlija: 14.-17.11.

Media

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE