Thursday, 11 November 2010 17:50

Vai Olimpiskajās spēlēs atgriezīsies katamarāni?

Vakar, ikgadējā ISAF konferencē Atēnās, notika balsošana komisijā laivu izvēlei 2016. gada Olimpiskajām spēlēm. 

Katamarāni (multihulls), kuri 2012.g. Londonas spēlēs nepiedalīsies, ieguva 84% balsu atbalstu. Kādi tieši - tas vēl tiks izvērtēts. Visai reāla varētu būt Tornado klases atgriešanās ar jauktu (sieviešu/vīriešu) ekipāžu. Kaut arī izvēle varētu krist uz kādu vairāk standartizētu un lētāku laivu, piemēram, F18, Tornado jau sper soļus unifikācijas virzienā.  Ieteikts atteikties arī no vienas "men keelboat" klases, kas, acīmredzot, nozīmē Star. Iespējams, nāks klāt arī kaitsērfings. Cīņas par klasēm solās būt niknas, jo Olimpiskā komiteja burāšanai atvēl vien 10 medaļu komplektus. Sava nozīme būs arī politkorektuma ievērošanai, lai būtu vienlīdzīgs izcīnāmo medaļu skaits sievietēm un vīriešiem.

Šobrīd ieteikums ir:

Dēlis (bura vai pūķis) vīriešī / sievietes – izvērtēšana

Vienvietīga švertlaiva vīrieši – Laser Standard

Vienvietīga švertlaiva sievietes – Laser Radial

Divvietīga švertlaiva vīrieši – 49er

Divvietīga švertlaiva sievietes – izvērtēšana

Otra vienvietīga švertlaiva vīrieši – Finn

Divvietīga daudzkorpusu laiva miksēta – izvērtēšana

Divvietīga švertlaiva ar spinakeru miksēta – 470

Sieviešu ķīļlaiva – Elliott 6m

Iznāk, ka, atstājot Star, 470 jātaisa sieviešu. Tas varētu nosvērt lēmumu par labu katamarānam. Interesanti, vai vēl ir kāds olimpiskais sporta veids (izņemot daiļslidošanu), kur vienā komandā startē vīrieši un sievietes?

Balsošana par lēmumiem notiks vēl 13.-14. novembrī ISAF izpildkomitejas sēdē, bet galīgais lēmums būs jāpieņem 2011. gada maijā ISAF sesijai St. Pēterburgā.

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE