Saturday, 02 March 2013 00:00

Latvijas Optimist burātāji piedalās treniņnometnē Dānijā

No 2.līdz 3.martam Fāborgā, Dānija, notiek ikgadējā "Optimist" kalses burātāju treniņnometne „Team Winner Clinic”. Šogad tajā piedalās 22 jaunieši,  tai skaita arī vieni no trīs spēcīgākajiem "Optimist" laivu klases burātājiem no Latvijas: Roberts Vancovičs, Toms Fišers-Blumbergs un Ance Anna Sekace. Pārējie dalībnieki ir no Dānijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Īrijas, Maltas, Anglijas, Polijas.

Par pirmājā dienā piedzīvoto stāsta Engures komodors Ģirts Fišers-Blumbergs:

„Visi jaunie burātāji 10:00 no rīta bija gatavi takelēt savas jaunās laivas. Šodien notika divas treniņsesijas. Rīta cēliens ilga trīs stundas un burātājiem bija jāveic dažādi vingrinājumi. Laiks šodien +5 grādi un vējš 8 - 10 metri sekundē. Krastā visi atgriezās manāmi nosaluši. Pusdienlaikā tika ēsta karsta zupa un dzerta tēja. Pēc 1,5 stundas visi atkal devās uz ūdens, lai turpinātu veikt jaunus uzdevumus. Šoreiz uz ūdens tika pavadīta 1,5 stunda. Gaisa temperatūra iepriekšējā, bet vējš gan bija pielicis pāris metriņus un nu jau bija stabili 10 m/s ar brāzmām pāri 10 m/s.”

Dienas otrajā pusē notika dienas noslēguma sanāksme, kā arī ekskursija uz „Winner” rūpnīcu.

Ģ. Fišers-Blumbergs: "Visi dalībnieki pirms vakariņām apmeklēja "Winner" ražotni un iepazinās ar laivu tapšanas procesu. Kātienē bija iespēja aptaustīt matricas un redzēt jaunu laivu "kaudzes". Jauniešiem palika labs iespaids un arī tika gūtas atbildes uz visiem interesējošajiem jautājumiem."

Treniņus vada 1994.gada Eiropas čempions "Optimist" klasē Jess Andersons. Nometni rīko pausaulē populārāko „Optimist” laivu rāžotājs, dāņu kompānija „Winner”.

Pāpublicēts no sailinglatvia.lv

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE