Sunday, 26 May 2013 00:00

Nīderlandē noslēgusies Delta Lloyd Regatta / EUROSAF Champions Sailing Cup (2.posms)

Sestdien Medemblikā, Nīderlandē, ar pēdējām medaļu izcīņas sacīkstēm noslēdzās “Delta Lloyd Regatta” un EUROSAF Champions Sailing Cup otrais posms.  Regate un kausa izcīņas sacensības notika no 21.-25.maijam un tajās piedalījās dalībnieki no 42 valstīm, tai skaitā 3 sportisti no Igaunijas un 7 no Lietuvas. Latviju šajās sacensībās diemžēl nepārstāvēja neviens sportists.

No Baltijas valstu sportistiem sacīkstēs vislabāk veicās igauņu "Laser" klases burātājam Karlam - Martinam Rammo (ISAF reitingā šobrīd atrodas augstajā 8.vietā), kurš sacentās t.s.zelta grupā. Lai gan līdz pēdējai sacīkšu dienai Rammo turējās 13.vietā, šīs dienas vienīgajā un pēdējā braucienā viņam parādīt augstu sniegumu tomēr neizdevās un kopvērtējumā 16.vieta. Augstākais sniegums regates laikā pavisam 12 kopā notikušos braucienos viņam bija divas otrās vietas. Otram igauņu “Laser” burātājam Karelam Krusmagi, kurš cīnījās sudraba grupā,  61.vieta kopvērtējumā.

Savukārt no lietuviešiem augstāko vietu, 50-o, sasniedza Martiss Pajarskis, kurš sacentās sudraba grupā. Otrs lietuviešu sportists, Karolis Janulionis (ISAF reitingā 128.vieta), kas arī cīnījās šajā grupā, ierindojās 56.vietā.

‘Laser Radial” klasē igauniete Anne - Mari Luik (ISAF reitingā 105.vieta), kas sacentās zelta grupā, šodien, finišējot 14.vietā, savu rezultātu uzlaboja tikai par vienu vietu un rezultātā ierindojās 24.vietā. Bet lietuviete Milda Eidukeviciute (ISAF reitingā 130.vieta) sacentās sudraba grupā un sacensības noslēdza kā šīs grupas uzvarētāja. Kopvērtējumā viņai 26.vieta. Otra sportiste Viktorija Andrulīte (ISAF reitingā 53.vieta) palika 29.vietā.

“Laser” klasē uzvarēja nīderlandietis Rutgers Vanšardenburgs, kurš medaļu izcīņas sacīkstes sāka no ceturtās vietas. “Laser Radial” klasē uzvarēja īriete Annalise Mērfija. Par medaļām šajās klasēs cīnījās katras grupas t.s. noslēdzošo sacīkšu (final series) labāko rezultātu uzrādītāji.

Lietuvieši sacentās arī RS:X Men grupā (Juozasam Bernotam 27.vieta un Vitautam Celiesiusam 37.vieta) un RS:X Women grupā (Dalia Zikute 24.vieta).

Vienīgajā daudzkorpusu jahtu grupā “Nacra” uzvarēja Francijas duets Moanna Vereo un Manons Audinets.

EUROSAF Champions Sailing Cup sacīkstes, kas notika vienlaicīgi ar Delta Lloyd Regatta, nākamais no pavisam pieciem posmiem - top regatēm Eiropā notiks “RYA Sail for Gold Regatta” ietvaros no 8.-12.jūnijam Veimutā, Lielbritānijā. Šo sacīkšu mērķis ir nodrošināt labāko iespējamo cīņu starp Olimpiskajām un Paraolimpiskajām jahtu klasēm.