Monday, 04 March 2013 23:57

Treniņnometne Dānijā noslēgusies; ar nepacietību tiek gaidīta jaunā sezona

Pagājušajā nedēļas nogalē Dānijas pilsētā Fāborgā norisinājās divu dienu treniņnometne „Optimist” klases burātājiem „Team Winner Clinic”. Tās laikā jaunieši no 22 Eiropas valstīm, ieskaitot trīs burātājus no Latvijas - Robertu Vancoviču, Tomu Fišeru-Blumbergu un Anci Annu Sekaci, slīpēja savas prasmes jaunajai sacīkšu sezonai.

Spītējot skarbajiem, ziemīgajiem laikapstākļiem - gaisa temperatūra ap + 4-5 grādiem, ūdens temperatūra ap + 2 grādiem, vējš no 8-12 m/s pirmajā dienā un 4-5 m/s otrajā dienā, nometne jaunajiem burātājiem pagāja intensīvos treniņos uz ūdens. Tie tika organizēti rīta un pēcpusdienas sesijās un kopumā ap astoņām stundām.

Treniņu laikā dalībnieki apguva dažāda veida vingrinājumus, piemēram, otrās dienas sesijā uzsvars tika likts uz startiem un pozīcijas izvēli pie pagrieziena bojām. Treniņu izskaņā tika sarīkotas savstarpējas sacensības.

Nometnē paveiktais tika analizēts katras dienas noslēguma sapulcē. Tās laikā galvenais treneris Jess Andersons, 1994.gada Eiropas čempions Optimist klasē, akcentēja lietas, pie kurām katram dalībniekam vajadzētu piestrādāt turpmāk.

Savukārt nelielās Latvijas delegācijas vadītāja Ģirta Fišera – Blumberga galvenās atziņas, kas gūtas pēc nometnes attiecībā uz mūsu sportistiem ir, ka mūsu burātājiem trūkst fiziskā sagatavotība un tehnika. Pie palielinātām slodzēm ātri iestājas nogurums, kam seko kļūdas manevros. Vēl viena gūtā atziņa esot, ka burāt var arī laika apstākļos, kādi bija nometnes laikā, un tas ievērojami palielinātu burāšanas sezonu arī Latvijā.

„Mūsu jauniešiem šī bija pirmā reize tādos laika apstākļos, bet izturēts tika godam. Treniņi tika aizvadīti pilnvērtīgi neskatoties uz to, ka Ancei un Tomam sestdienas vējā sanāca divas reizes peldēties. Stiprajā vējā Tomam divas reizes neizdevās noturēt laivas vadību un sekoja apgāšanās ar peldēšanos, bet tas tomēr netraucēja pilnvērtīgi izturēt treniņus līdz vakaram”, norāda Ģirts.

Nometnes laikā, pirmās dienas noslēgumā, organizatori - pasaulē populārāko Optimist laivu ražotājs dāņu kompānija Winner, dalībniekiem bija sarūpējuši iespēju apmeklēt laivu ražotni un iepazīties ar ražošanas procesu no paša sākuma līdz gatavai laivai. Ražotnes vadītājs rūpīgi izskaidroja visu procesa būtību un atbildēja uz jauniešu jautājumiem.

Nometne, kas notiek katru gadu, tiek organizēta labākajiem valstu jaunajiem Optimist klases burātājiem. Viņiem vienlaicīgi tā ir iespēja savā īpašumā iegūt jaunākā modeļa Winner ražoto Optimist 3D jahtu.

Visi dalībnieki uz gadu ir kļuvuši par Winner World Team 2013 komandas locekļiem, kuriem tiek sniegts tehniskais un arī teorētiskais atbalsts no Winner Team. Jaunieši gūst pieredzi kopīgās treniņnometnēs, kuru laikā ir iespēja apmainīties ar iegūto pieredzi jauno jahtu vadīšanā.

Pārpublicēts no sailinglatvia.lv

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE