Wednesday, 30 September 2015 16:38

Latvijas Zvaigznes klases biedrības rīkotajā pirmajā Star klases regatē uzvaru izcīna Kārļa Brauča / Andreja Baloža ekipāža

Latvijas Zvaigznes klases biedrības rīkotajā pirmajā Star klases regatē uzvaru izcīna Kārļa Brauča / Andreja Baloža ekipāža Foto: no Santas Brences arhīviem

Labos laikapstākļos un sportiski azartiskā gaisotnē svētdien aizvadīta pirmā aprīlī dibinātās Latvijas Zvaigznes klases biedrības regate.

Sacensības notika Lielupē pie Baltās kāpas, startējot visām Latvijā šobrīd aktīvajām Star klases jahtām, kas kopskaitā ir trīs.

Jahtām bija jāveic pieci braucieni. Distance bija divas cilpas starp bojām un finišs starp boju un tiesnešu kuģi.

Uzrādot augstu un stabilu sniegumu, sīvā konkurencē uzvaru regatē svinēja Kārļa Brauča un Andreja Baloža ekipāža. Burājot solo, otrajā vietā ierindojās klases meistars Mārtiņš Grobiņš, bet trešajā vietā - Santas Brences un Valda Cibuļa ekipāža.

“Vējš bijis spirgts un dalībnieki varējuši demonstrēt visas savas prasmes”, atzina sacensību dalībniece Santa Brence.

Star jeb Zvaigznes klase radīta 1910. gadā un no 1932. gada līdz 2012. gadam bija viena no t.s. Olimpisko spēļu jahtu klasēm. Savulaik šīs klases jahtas bija populāras arī Latvijā. Latvijas PSRS izlases burātājs Aleksandrs Muzičekno kopā ar Valentīnu Mankinu, startējot šajā klasē, izcīnīja Olimpisko zeltu 1980. gada Olimpiskajās spēlēs.

15 komentāri