Tuesday, 08 March 2016 12:28

Apstiprināts jauns Indijas Okeāna šķērsošanas rekords

Apstiprināts jauns Indijas Okeāna šķērsošanas rekords Foto: IDEC SPORT

Precīzi septiņas dienas. Tāds ir jaunais Indijas okeāna šķērsošanas rekords ar buru laivu, ko pirmdien, 7. martā apstiprināja Pasaules burāšanas ātruma rekordu padome. 

Rekordu uzstādīja Francis Žuajons (Francija) un viņa piecu cilvēku komanda - Bernārds Stams, Gvenole Gahinets, Aleksis Pella, Klements Surtels un Boris Hermanis ar 31.5 metrus garo maxi trimarānu IDEC SPORT.

Rekords tika uzstādīts laikā no 2015. gada 5. decembra (10:30 UTC) līdz 12. decembrim (10:30 UTC) Žila Verna trofejas izcīņas mēģinājumā, kas notiek burājumā apkārt pasaule bez pieturvietām.

IDEC SPORT maršruts Indijas okeānā veda tālu uz dienvidiem (uz Kerguelens salu dienvidiem) pa taisnu līniju, kas nodrošināja ļoti ātru burājumu, vēstīts IDEC SPORT Sailing mājas lapā.

 

Foto: Eloi Stichelbaut | Spindrift racing 

Iepriekšējo rekordu 8 dienas 4 stundas un 45 minūtes, kas piederēja Jana Guičarda un Donas Bertarelli Spindrift Racing komandai un kas tika uzstādīts ar maxi trimarānu Spindrift 2 (LOA 40m) 14 cilvēku komandas sastāvā, IDEC SPORT pārspēja par 32 stundām un 45 minūtēm.

Spindrift Racing rekordu sākotnēji uzstādīja dažas stundas ātrāk nekā IDEC SPORT.  

Abas komandas Žila Verna trofeju mēģināja izcīnīt vienlaicīgi.

 

Attēls: Google Maps

Rekords Indijas okeāna šķērsošanā tiek uzstādīts distancē starp Aguļas zemesragu (Dienvidāfrika, šķērsojot 20° austrumu meridiāns) un Tasmānijas Dienvidaustrumu zemesragu (šķērsojot 146° 49' austrumu meridiānu).

 

IDEC SPORT Indijas okeānā 2015. gada decembrī

Foto: IDEC SPORT 

 

Foto: IDEC SPORT 

 

Foto: IDEC SPORT 

 

Foto: IDEC SPORT 

 

IDEC SPORT komanda: Francis Žuajons (no labās) (Francija), Bernārds Stams (Šveice), Klements Surtels (Francija), Gvenole Gahinets (Francija), Aleksis Pela (Spānija), Boris Hermanis (Vācija)

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE