Wednesday, 20 July 2016 10:55

Uzstādīts jauns, iespaidīgs Atlantijas okeāna šķērsošanas rekords

Uzstādīts jauns, iespaidīgs Atlantijas okeāna šķērsošanas rekords Foto: Spindrift Racing

Leģendārais supertrimarāns Spindrift2, kas ne reizi vien ir lauzis rekordus, tagad savam sasniegumu pūram var pievienot vēl vienu - Atlantijas okeāna šķērsošanas rekordu daudzkorpusu jahtu grupā, burājot komandā.

Spindrift2 ar 12 cilvēku lieku ekipāžu okeānu šķērsoja 6 dienās, 1 stundā, 17 minūtēs un 41 sekundē.

Rekords uzstādīts otrdienas (20. jūlijs) vakarā sacensību Transat Quebec - Saint Malo laikā. Vidējais supertrimarāna ātrums 3212 jūras jūdžu garajā pārgājienā bija ap 22 mezgliem.

Spindrift2, kas šajās sacensībās bija arī pirmie finišā pēc faktiskā laika, startēja trīs dienas vēlāk nekā vienkorpusa jahtas un pārējās daudzkorpusu laivas, tādejādi vēlreiz apliecinot savu potenciālu.   

Kā atzina daudzkorpusu jahtu speciālists Jans Guičards, kura vadībā rekords uzstādīts, pirms starta ir bijušas cerības uzstādīt rekordu, bet cerības tika liktas uz laiku zem septiņām dienām.

Iepriekšējo rekordu, kuru 1996. gadā uzstādīja Lūks Peirons ar trimarānu Orma Fujicolor II, Spindrift2 ir labojis par 1 dienu, 19 stundām, 6 minūtēm un 19 sekundēm.

Transat Quebec - Saint Malo notiek ik pēc četriem gadiem. Šogad sacensībās piedalījās 26 komandas četrās ieskaites grupās.

 

Foto: Spindrif Racing

 

Foto: Spindrif Racing

 

Izmantotie resursi: Spindrif Racing Communication

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE