Tuesday, 07 September 2010 00:00

Kur atrodas Laura?

Pēc tam, kad šī gada 27 jūlijā tiesa beidzot atļāva 14 gadīgajai Laurai Dekerei doties solo burājumā apkārt pasaulei, lai kļūtu par jaunāko, kas to izdarījusi, par viņu ir bijis salīdzinoši maz ziņu. 

Izskatās, ka, lai arī burāšanā pārliecinošāka par iepriekšējām "rekorda" pretendetēm Sanderlendu un Vatsoni, līdzekļu un reklāmas piesaistīšanā Laura stipri atpaliek. Pat viņas oficiālā weblapa izskatās vientulīgi pamesta. Jau divas nedēļas pēc tiesas atļaujas saņemšanas, burātāja strauji devās prom no Nīderlandes tēva pavadībā, jo likums aizliedz Nīderlandes ūdeņos vadīt par 7 metriem garāku laivu personām, jaunākām par 16 gadiem.

Pat laiva, kura sākotnēji bija paredzēta ceļojumam ("Hurley 800"), bija lielāka, bet februārī Laura iegādājās 11,5 m (38 pēdu) "Jenneau GinFiz" divmastu keču, kuru arī nosauca par "Guppy".

Divatā ar tēvu, uz brīdi piestājot Lisabonā, Laura aizburāja līdz Gibraltāram, no kurienes 21. augustā oficiāli uzsāka solo burājumu apkārt pasaulei, dodoties uz Kanāriju salām. Lanzarote tika sasniegta 25. augustā. Laura ar burājumu ir apmierināta. Pēc neliela stūres defekta novēršanas, viņa plāno nogaidīt viesuļvētru sezonas beigas, nodarbojoties ar skolas mācību apguvi. Nākamais ceļa mērķis ir Barbadosa. Kopējais maršruts ir paredzēts 2 gadiem un ietver 26 pieturas. 14 no tām viņai būs nepieciešama palīdzība no zemes, jo, lai arī nekas nevar aizliegt bērnam vienam burāt atklātā okeānā, ar robežu šķērsošanu tik vienkārši nav un daudzās vietās būs nepieciešama tēva klātbūtne.

20. septembrī Laurai būs 15. dzimšanas diena. Veiksmi un labu ceļavēju!

No subjektīvi praktiskās puses - veiksmīgs brauciena iznākums varbūt neuzvandīs pēdējā laikā diezgan konkrētās runas par glābšanas izdevumu piedziņu no burātājiem, bet stimulēs citus bērnus doties "varoņdarbos". Un veiksme nevar būt mūžīga. Diemžēl šādu pasākumu dēļ tālburāšanas netiešās izmaksas (apdrošināšana, nodevas, u.c.) nepielūdzami aug. Piemēram, Austrālijā runas par maksas iekasēšanu atsākās pēc 300 000 AUD izmaksājušās Abbijas Sanderlendas glābšanas operācijas.

Ziņas noslēgumā - video reportāža no ļoti veiksmīgi beigušās jahtas izskalošanas krastā. Donna Lange, visātrāk vienatnē pasauli apburājusī amerikāniete, bija aizrāvusies ar TV skatīšanos, burājot gar Ziemeļkarolīnas piekrasti. Un attapās, kad jahta jau tika neapturami izskalota pludmalē. Par laimi, vienīgie jahtas bojājumi bija izregulēts vēja autopilots un laivu bija iespējams dabūt atpakaļ ūdenī ar atpūtnieku spēkiem. Ļoti būtiska mazas laivas priekšrocība. ;)

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE