Monday, 19 October 2009 00:00

Sākas Džesikas Vatsones lielais piedzīvojums

Šo svētdien sākās sešpadsmitgadīgās austrāliešu meitenes Džesikas Vatsones ambiciozā plāna, par kuru jau esam rakstījuši iepriekš, realizācija. 

Neskatoties uz daudzajiem brīdinājumiem un aicinājumiem atteikties no plānotā, Džesika ir stingri nolēmusi kļūt par jaunāko soloburātāju pasaules vēsturē, kura ir apburājusi apkārt zemeslodei.

Tāpēc Džesika tagad pamet Sidnejas ostu savā 35 pēdu garajā jahtā Ella’s Pink Lady, lai pēc astoņiem mēnešiem tur atgrieztos jau no zemeslodes otras puses.

Pieredzējuši burātāji Džesikas plānu sauc par neprātīgu. Arī vietējās pašvaldības pārstāvji ir jaunieti personīgi lūguši atteikties no iecerētā.

Jau izmēģinājuma brauciena laikā septembrī Džesika iedzīvojās pamatīgās problēmās, nakts laikā saskrienoties ar kravas kuģi. Tomēr jauno burātāju tas nav spējis atturēt un viņa ir paziņojusi, ka šāds negadījums ir vien tikai vērtīgas pieredzes gūšana.

Pašas Džesikas runasvīrs Endrjū Frasers sniedz tik vienu atbildi visiem neticīgajiem vai kritiķiem:

- Atgriezīsimies pie šīs diskusijas pēc astoņiem mēnešiem, viņš saka avīzei The Sydney Morning Herald.

Džesika tagad paceļ buras virzienā uz Jaunzēlandi, tad Fidži, Samoa, Dienvidamēriku un vēlāk Dienvidāfriku, pirms viņa plāno atgriezties dzimtajā Austrālijā jau ar rekordu kabatā.

17 gadīgais brits Maiks Perhams šā gada augustā kļuva par jaunāko burātāju vēsturē, kurš vienatnē ir veicis burājumu apkārt pasaulei. Tam Maiks patērēja deviņus mēnešus..

13 gadus veca holandiešu meitene Laura Dekkere arī augustā gribēja izmēģināt spēkus šajā rekordu cīņā dodoties vienatnē apkārt pasaulei. Tomēr viņas centieni, ne bez varas institūciju iejaukšanās, tika apturēti.

6 komentāri

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE