Tuesday, 27 December 2016 00:20

Saasinās cīņa par ‘Line-Honours’ titulu un distances rekordu Sidnejas - Hobārtas regatē

Saasinās cīņa par ‘Line-Honours’ titulu un distances rekordu Sidnejas - Hobārtas regatē Foto: Kurt Arrigo

Cīņā par pirmo vietu finiša līnijas šķērsošanā šā gada Rolex Sidnejas - Hobārtas regatē vadībā ir izvirzījusies daudzkārtēja šī titula ieguvēja jahta Wild Oats XI (Austrālija), kuras kapteinis arī šogad ir Marks Ričards.

Wild Oats XI patlaban atrodas pretim Basa šauruma vidusdaļai, kur bija prognozēts spēcīgs austrumu virziena vējš, kam vajadzētu būt labvēlīgam jauna distances rekorda sasniegšanā. Līdzšinējais rekords, kuru 2012. gadā uzstādīja Wild Oats XI, ir viena diena, 18 stundas, 23 minūtes un 12 sekundes. Lai to pārspētu, ātrākajai komandai jāfinišē ne vēlāk kā  līdz 28. decembra plkst. 7:23 no rīta (pēc Austrālijas laika). Šā brīža provizoriskās prognozes rāda, ka Wild Oats XI varētu finišēt 28. decembrī plkst.04:26:59 no rīta.  

Tomēr Wild Oats XI  pozīcijas šobrīd nav stabilas. Tās galvenā konkurente cīņā par šo prestižo titulu -  jahta Perpetual Loyal (Austrālija) Entonija Bela un Toma Slingsbija vadībā, atrodas vien divu jūras jūdžu attālumā. Turklāt šis attālums ir strauji sarucis tieši pēdējās stundas laikā. 

Tikmēr kopvērtējuma ieskaitē (pēc pārrēķina) šobrīd vadībā ir Volvo70 jahta Giacomo (Jaunzēlande), kas pēc faktiskā laika ir trešajā vietā, 18.1 jūras jūdzi atpaliekot no līderes Wild Ots XI.

Jahtu pozīcijai tiešsaistē var sekot līdzi šeit+.

Sacensības, kā ierasts, sākās pirmajos Ziemassvētkos, 25. decembrī (pēc Austrālijas laika).

Uz starta līnijas stājās 88 jahtas no vienpadsmit valstīm (Austrālija, Jaunzēlande, ASV, Vācija, Krievija, Japāna, Ķīna (pirmo reizi regates vēsturē), Honkonga, Zviedrija, Koreja, Lielbritānija), tomēr trīs jau bija spiestas no tālākās dalības šajā regatē izstāties turpat ostā.

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE