Tuesday, 27 December 2016 17:05

'Perpetual Loyal' pirmā šķērso Sidnejas - Hobārtas regates finiša līniju un būtiski labo distances rekordu

'Perpetual Loyal' pirmā šķērso Sidnejas - Hobārtas regates finiša līniju un būtiski labo distances rekordu Foto: Daniel Foster

Par šā gada Sidnejas - Hobārtas regates uzvarētāju pēc faktiskā laika otrdien, 27. decembrī (pēc Latvijas laika), kļuva jahta Perpetual Loyal (Austrālija), kura pirmā šķērsoja finiša līniju, iegūstot prestižo Line Honours titulu. 

Tāpat Perpetual Loyal par turpat piecām stundām laboja distances rekordu, kas turējās kopš 2012. gada. Esošais rekords bija viena diena, 18 stundas, 23 minūtes un 12 sekundes, un to uzstādīja jahta Wild Oats XI (Austrālija).

Perpetual Loyal  šī ir pirmā uzvara šajā leģendārajā Austrālijas regatē. 

Pērn jahta izstājās no regates stūres iekārtas bojājumu dēļ, bet gadu iepriekš - pēc sadursmes ar neidentificētu objektu. 2013. gadā jahta Perpetual Loyal finišēja otrā pēc faktiskā laika. 

Jau ziņojām, ka tehnisku iemeslu dēļ otrdienas naktī (pēc Latvijas laika) no regates bija spiesta izstāties sacensību līdere un galvenā favorīte uz uzvaru jahta Wild Oats XI +.  

Jahtu pozīcijai tiešsaistē var sekot līdzi šeit+.

Sacensības, kā ierasts, sākās pirmajos Ziemassvētkos, 25. decembrī (pēc Austrālijas laika).  Uz starta līnijas stājās 88 jahtas no vienpadsmit valstīm (Austrālija, Jaunzēlande, ASV, Vācija, Krievija, Japāna, Ķīna (pirmo reizi regates vēsturē), Honkonga, Zviedrija, Koreja, Lielbritānija).

 

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE