Thursday, 25 May 2017 22:23

Rendez-Vous 2017 regates posms uz Bermudu salām pārtraukts vēja dēļ; jahta Spaniel ierindojas 4. vietā

Rendez-Vous 2017 regates posms uz Bermudu salām pārtraukts vēja dēļ; jahta Spaniel ierindojas 4. vietā Foto: ekrānšāviņš

Vājā vēja dēļ, kas komandas pavadīja pēdējās dienās, ceturdien pēcpusdienā pēc Latvijas laika pārtraukts regates Rendez-Vous 2017 Tall Ships otrais posms uz Bermudu salām, ziņo organizatori.

Vēja stipruma pieaugums netiek prognozēts arī tuvākajās dienās.

Pārceltā finiša brīdī jahta Spaniel atradās otrajā vietā pēc faktiskā laika, bet pēc pārrēķina laika sacensības noslēdza ceturtajā vietā.

Pirmie jauno finiša līniju šķērsoja jahta Peter von Danzig no Vācijas, kas kopvērtējumā ir pēdējā 7. vietā. Par posma uzvarētāju ir kļuvis Lielbritānijas burinieks Jolie Brise, kas pēc faktiskā laika bija sestie.

Atlikušo ceļa posmu līdz Bermudu salām, kas jahtai Spaniel ir aptuveni 380 jūdzes, dalībnieki var iet, izmantojot arī motoru.

Tomēr Jahta Spaniel un jahta Vahine no Somijas “ir vienojušās turpināt sacensību līdz iepriekš noteiktajam finišam ar burām”, ziņo Latvijas burāšanas mācību asociācija. Tikmēr “vācu jahta Peter von Danzig nav sniegusi atbildi, vai pievienojas šai neoficiālajai sacensībai.”

Kopš starta Laspalmasas (Kanāriju salas) 11. maijā Latvijas komanda ceļā jau ir pavadījusi 15 dienas.

Spaniel regatei Rendez-Vous 2017 Tall Ships pievienojās no otrā posma, kas sākās 1. maijā Sinešā, Portugālē un, pa ceļam uz Bermudu salām, piestāja Laspalmasā. Regate sākās 13. aprīlī Grīničā, Lielbritānijā.

Regate Bermudu salās uzturēsies līdz 5. jūnijam, kad no Hamiltonas tā startēs uz Bostonu, ASV.

Rezultāti: 2. posms Laspalmasa (Kanāriju salas) - Bermudas

1. Jolie Brise (Lielbritānija)

2. Blue Clipper (Malta)

3. Wylde Swan (Nīderlande)

4. Spaniel (Latvija)

5. Rona II (Lielbritānija)

6. Vahine (Somija)

7. Peter von Danzig (Vācija)

Avots: Sail Training International

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE