Tuesday, 25 January 2011 00:00

Žila Verna trofeja meklē jaunu saimnieku

Ir pienācis ilgi gaidītais brīdis, kad pasaules lielākā, 40 metrus garā sacīkšu trimarāna Banque Populaire V kapteinis Pascal Bidegorry un viņa 13 vīru komanda atstāj Francijas ostu Brestu, lai dotos pirmajā mēģinājumā iegūt Žila Verna trofeju. 

Sestdienas pēcpusdienā 22. janvārī pulksten 12:11:45 trimarāns šķērsoja starta/finiša līniju Angļu kanāla rietumu galā pie Ushant bākas.

Banque Populaire V stāv priekšā vismaz 28000 jūdžu maršruts, kura laikā viņi šķērsos gandrīz visus pasaules okeānus un divreiz ekvatoru. Vienīgi Ziemļu ledus okeāns paliks neskarts.

Patreizējais rekords apkārt pasaulei bez apstāšanās 48 dienās, 7 stundās, 44 minūtēs un 52 sekundēs pieder otram lielākajam sacīkšu trimarānam Groupama 3. Lai uzlabotu pašreizējo rekordlaiku Banque Populaire V ir jāšķērso starta/finiša līnija pirms pienāks 11. marta vakars, pulksten 19:55:37.

Trimarānam Groupama 3 ar kapteini Franck Cammas vajadzēja trīs mēģinājumus, lai pārspētu iepriekšējo rekordu. Pirmais mēģinājums beidzās ar apgāšanos uz austrumiem no Jaunzēlandes un liela mēroga glābšanas operāciju. Otrais mēģinājums pārtrūka jau Atlantijas okeāna dienvidos, kad satiekoties ar pirmo dienvidu ciklonu neizturēja paša trimarāna konstrukcija. Tikai trešais mēģinājums bija veiksmīgs.

Trimarāns Banque Populaire V ir būvēts 2008. gadā. Tā lielākais garums ir 40 metri, lielākais platums 23 metri, ūdens izspaids 23 tonnas. Masta augstums sasniedz 47 metrus. Grotburas un genākera buru platība kopā sastāda 1060 kvadrātmetrus. Līdz šim trimarāns ir jau uzstādījis trīs ievērojamus rekordus. Atlantijas okeāns tika šķērsots 3 dienās, 15 stundās, 25 minūtēs un 48 sekundēs. Šajā paša pārgājienā tika uzstādīts jauns rekords: 907,9 jūras jūdzes 24 stundās. Trešais rekords ir 455 jūdžu pārgājiens Vidusjūrā starp Marseļas un Carthagen ostām, kurš tika veikts 14 stundās, 20 minūtēs un 30 sekundēs.

Banque Populaire V ir ceļā un jau pašlaik apsteidz Groupama 3 grafiku. Trimarāna kapteinis plāno atgriezties Francijā ātrāk, nekā 48. dienās.

Sekosim līdzi un gaidīsim rezultātus.

Šeit ir apskatāms trimarāna starts sestdienas pusdienlaikā.

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE