Saturday, 12 September 2009 00:00

Clipper 09-10 Round the World Yacht Race

Šodien 13. septembrī 16:00 pēc Latvijas laika savu regati uzsāks Clipper 09-10 Round the World Yacht Race. Kopā desmit 68 pēdu garas jahtas, kuru komandas sastāv no apmēram 400 visdažadāko pieredzi burāšanā guvušiem burātajiem-amatieriem, uzsāks šo desmit mēnešus un 35000 jūdzes garo regati.

Visas jahtas ir veidotas pēc viena dizaina un skaitās „one design” laivas. Regates laikā jahtas viesosies visos piecos kontinentos. Pirmais regates etaps stiepsies no Humber ostas Anglijas austrumos līdz Rio de Janeiro Brazīlijā. Pirmais etaps ir sadalīts divos posmos un starpfinišs būs Francijas ostā La Rochelle, kur jahtas piestās uz pāris dienām pēc īsā sprinta posma cauri Angļu kanālam un sagatavosies garajam okeāna skrējienam.

Pirmais posms iesākumā izskatās ne pārāk garš un viegls, taču šeit visu izšķirs škiperu māksla variēt ar jahtu un vēju cauri Angļu kanālam, ņemot vērā kuģu satiksmi, kur katru dienu vairāk nekā 3000 kuģu veic savu ceļu cauri šaurumam. Tāpat liela nozīme būs paisuma un bēguma straumju ganīšanā. Jahtas tikušas ārā no Angļu kanāla veiks savu finiša spurtu pa Biskajas līci. Ierašanās La Rochelle ir plānota 18. – 20. septembrī.

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE