Thursday, 29 November 2018 12:52

Lietuvā simboliski sagaidīta jau otrā Volvo Ocean Race jahta

Lietuvā simboliski sagaidīta jau otrā Volvo Ocean Race jahta Foto: Ambersail-II

Svinīgā gaisotnē otrdien, 27. novembrī, Viļņā notika Lietuvas burātāju jauniegūtās okeāna sacensību jahtas Volvo Ocean 65 (VO65) simboliska sagaidīšana un prezentācija.

Pati laiva šobrīd atrodas Lisabonā, kur tā tiek gatavota nākamā gada sacensībām, tāpēc tās vietu pasākumā simboliski aizpildīja laivas 24 metrus garā bura.

 

 

Laivai ilga dīkstāve nav gaidāma. Jau nākamajā gadā tai ir ieplānots saspringts regašu grafiks - dalība 11 dažādās, t.sk., prestižās starptautiskās regatēs.

Kā ierasts, šādām laivām sezona sākas Karību jūrā. Arī jaunajai lavai pirmās sacensības būs dalība Barbadosas burāšanas nedēļā, kas notiks janvāra vidū.

Lietuvā jahta ieradīsies 2019. gada vasarā.

Lietuvas jahta Volvo Ocean 65, kam dots nosaukums Ambersail - II (LTU 001), ir viena no 2014./2015. gada okeāna sacensībām Volvo Ocean Race speciāli projektētajām jahtām. Šīs klase tika izveidota, lai dotu iespēju sacensībās startēt lielākam interesentu lokam, kā arī dalībniekiem nodrošinātu vienādas sacensību iespējas.

Iepriekš Ambersail II piederēja Zviedrijas komandai SCA.

SCA komandas laiva bija pirmā no VOR jaunā projekta laivām, kas tika ielaista ūdenī un uzsāka treniņprocesu okeāna regatei. 

Šobrīd pasaulē šī projekta laivas kopā ir astoņas.

Kā ziņo Lietuvas portāls welovelithuania.com, Ambersail II pieder privātpersonām. Tā iegādāta, pateicoties aptuveni 50 ar burāšanu saistītu personu kopīgām investīcijām. Jahtas iegādei izstrādāts speciāls finansēšanas modelis, kas pielāgots sadarbībai ar starptautisko uzņēmumu UniCredit Leasing.

Laivas cena bez pievienotās vērtības nodokļa lēšama ap 995.000 euro.

Lietuvā šī ir jau otrā šāda tipa laiva.

Pirms desmit gadiem Lietuvas burātāji iegādājās jahtu projektētāju biroja Bruce Farr projektēto jahtu Volvo 60 2002.-2003. gada Volvo Ocean Race sacensībām. Tā piederēja komandai Assa Abloy 2.

Lietuvas burātāji ar jahtu, kas tika nodēvēta par Ambersail, Tūkstošgades odisejas projekta ietvaros apburāja apkārt pasaulei, apciemojot lietuviešus visā pasaulē.

Ambersail II

Korpusa garums: 20.37 m

Garums pa ūdenslīniju: 20.00 m

LOA: 22.14 m

Platums: 5.60 m

Iegrime (max): 4.78 m

Ķīliis: canting keel

Projekts: Farr Yacht Design

Buras un korpusa dizains: G.Jaronytė

3D vizualizācija: E.Silva - Big Adventure / 3D modelis

Mājas lapa: Ambersail2.com

 

 

 

 

1 komentārs

  • Ģirts Thursday, 03 January 2019 16:03 Ģirts

    Lai izdodas leišiem!!!

    Mēs, latvieši, turpinām gulēt ;)...

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE