Thursday, 20 October 2011 16:46

Sākas Rolex Middle Sea Race

19.10.2011 plkst. 10.50, pēc Latvijas laika, Karaliskajā Maltas jahtklubā dots starts īsajai distancei Rolex Middle Sea Race 2011 kurā piedalās arī pārstāvji no Latvijas. Kopumā regatei ir pieteiktas ap 100 jahtas tai skaitā arī jahta Ambersails no Lietuvas. Latvijas pārstāvji startē zem Krievijas karoga uz jahtas Visconte.

Regate Middle Sea Race ir dibināta 1968 gadā un šobrīd ir viena no prestižākajam pasaules regatēm kurā savu dalību piesaka lielākoties profesionālas komandas no visas pasaules. Galvenā distance ir brauciens no Maltas apkārt Sicīlijai, kopumā tas sastāda ap 600nm. Pie tam, šajā gadalaikā, šeit ir ļoti mainīgi laika apstākļi.

Jahtas Visconte komanda to izbaudīja uz savas ādas, veicot pārbraucienu no Montenegro uz Maltu kopumā veicot 450nm 64stundās.

Krievijā, pēc M. Tihonova projekta, būvetajai 9,7m garajai, bet modernajai jahtai 50kts stiprs vējš bija lielākais pārbaudījums visa ceļā no Ribinskas līdz Maltai. Jahtas īpašnieks un burāšanas skolas Taktic kapteinis Artjoms Brums atzinīgi novērtēja jahtas stabilitāti lielajos, mainīgā virziena sāna viļņos un jahtas spēju brīvajos kursos iziet glisādes režīmā pat ar spēcīgi ierēvētu grotu vai tikai ar foku vien sasniedzot ātrumu 15-17kts.

Šī pati vētra krietni sabojāja regates organizatoru un jahtas Prada komandas noskaņojumu. Dažu nedēļu atpakaļ uzbūvētie pontoni, kuri bija paredzēti regates dalībniekiem, nespēja noturēt lielo viļņu spiedienu un norāvās no enkuriem. Nelaimīgā kārtā tieši šai laikā tur bija pietauvota leģendārā sacīkšu jahta Prada kuru ar bortu uznesa uz citu jahtu priekšvadņiem krietni saskādējot tās bortu. Jahtas Prada komanda nepieteicās īsajā distance, cerot salabot bojājumus līdz pamatdistances sākumam.

Regates organizatori pievērš lielu uzmanību drošības pasākumiem un komandas kvalifikācijai. Jahtas Visconte komandas dalībniekiem bija iespēja šeit uz vietas iziet izdzīvošanas kursu uz jūras (Sea Survival) un, nokārtojot eksāmenu, saņemt Karaliskā Maltas jahtkluba un RYA sertificētu diplomu. Visam jahtām ir jāiziet stingra aprīkojuma pārbaude saskaņā ar ISAF 2.kategorijas regašu noteikumiem.

Regatei ir iespējams sekot līdz internetā, apmeklējot regates oficiālo mājas lapu:

www.rolexmiddlesearace.com

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE