Thursday, 06 January 2011 19:18

Noslēgusies Sidnejas- Hobārtas regate

Šī gada, jau 66. Rolex Sidnejas - Hobārtas regate padevās klasiska, jo tajā netrūka stipra vēja un augstu viļņu, kas tradicionāli raksturo šo 628 jūras jūdzes garo okeāna sacīksti. 87 jahtu flote startēja 26. decembrī ar kārtīgu "paātrinātāju" - dienvidu vēju, kas sasniedza 40-50 mezglu ātrumu. Vētras stipruma vējš un tā izraisītie milzu viļņi iekasēja savas nodevas un jau pirmajās divās dienās 18 laivas bija spiestas izstāties stūres bojājumu, saplēstu buru un dzinēja problēmu (?) dēļ. Vienai, neveiksmīgākajai, pat tika nolauzts masts.

Arī gar 100 jūdžu plato Basa šaurumu jahtas gāja ar svaigu brīzi, bet regates noslēgumā vējš nolūza tiktāl, ka beidzamajiem finišētājiem bija nopietnas grūtības saķert tik daudz vēja, lai tiktu līdz finišam Hobartā, 10 jūdzes augšup pa Derventas upi. Sacensību favorīts Robert Oatley ar 100 pēdu Wild Oats XI jau piekto reizi pirmais šķersoja finiša līniju 2 dienas, 7 stundas un 37 minūtes pēc starta. IRC kopvērtējumā un 1. divizionā uzvarēja Geoff Boettcher ar 51 pēdu Secret Men's Business 3.5.

Austrāliju regatē pārstāvēja jahtas no septiņiem štatiem, piedalījās arī sešas ārzemju jahtas no ASV, Lielbritānijas, Itālijas, Francijas, kā arī divas laivas, kuru ekipāžas lielāko daļu veidoja Krievijas burātāji.

Visas detaļas un sacensību rezultāti atrodami regates oficiālajā mājas lapā www.rolexsydneyhobart.com

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE