Tuesday, 11 June 2013 01:22

Lekleašs uzvar La Solitaire du Figaro 2.posmā; Eliess joprojām līderis

Divkārtējais šo sacīkšu uzvarētājs Armels Lekleašs (Banque Populaire) Gijonā (Spānija) ieradās ap 17:21:43 EEST, kļūstot par La Solitaire du Figaro - Eric Bompard cachemire otrā posma uzvarētāju. 298 jūras jūdzes garo distanci no Porto līdz Gijonai Lekleašs veica 2 dienās 3 stundās un 11 minūtēs ar vidējo ātrumu ap 5.8 mezgli. Franču tālburātājam šī ir jau 6 uzvara kādā no šo sacīkšu posmiem 10 dalību laikā un otrā Gijonā.

Otrā posma finišs izvērtās par īstu “match - race”, Lekleašam visu laiku atkaujoties no Morgana Lagravjiera (Vendée). Viņš finiša līniju šķērsoja tikai 59 sekundes vēlāk nekā uzvarētājs. Trešajā vietā ierindojās Antonijs Marčands (Bretagne Crédit Mutuel Performance). Ceturtais  - Džeremijs Bejons (Maitre Coq). Bet leģendārais Mišels Desežu (TBS) finišēja tikai 13-ais.

Armels Lekleašs: “Pie finiša līnijas tas janais puisis [Morgans Lagravjiers] sagādāja man grūtus brīžus. Esmu ārkārtīgi priecīgs, šis bija ļoti labs posms. Pēc pirmā [posma] ir patīkama sajūta uzvarēt. Tas ir ļoti vērtīgi tīri psiholoģiski. Es burāju labi, esmu apmierināts ar to, kā es burāju, īpaši pēdējās 24 stundas. Nezinu vēl, kurā vietā būšu kopvērtējumā.. bet vienalga ir labi, man, sponsoriem beidzot uzvarēt pēc nesen iegūtām tik daudzām otrajām vietām”.

Kopvērtējumā no 18.vietas pēc 1.posma Lekleašs šobrīd ir pakāpies uz 6.vietu.

Savukārt pirmā posma uzvarētājs Jans Eliess (Groupe Quéguiner-Leucémie Espoir), neskatoties uz iegūto 5.vietu, kopvērtējumā viņš joprojām 1-ais. Otrais kopvērtējumā, no Eliesa atpaliekot tikai nedaudz mazāk par stundu, ir Frederiks Duthils (Sepalumic), trešais - Aleksis Loisons (Groupe Fiva), kurš 1.posmā finišēja piektais.

Brits Sems Gudčailds (Shelterbox – Disaster Relief) finišēja nedaudz vēlāk kā 30 minūtes pēc Lekleaša, otrajā posmā ierindojoties 11. vietā, bet kopvērtējumā viņam 9.vieta.

No jauniņajiem - “rookie” jeb  “bizuth” kā viņi tiek dēvēti Francijā pirmā ieradās Gijonā Klēra Pruvota (Port de Caen Ouistreham). Pēc diviem posmiem viņa šobrīd ir 19 - ā. Džeksons Boutels (Artemis 77), kurš otrajā posmā finišēja 19-ais, "rokies" kopvērtējumā joprojām ir pirmais.

Nākamais, priekšpēdējais posms Gijona - Roskofa (Francija) sāksies 13.jūnijā. Distances garums būs 436 j.j.