Thursday, 04 July 2013 15:15

Ķīles nedēļa Baltijas burātājiem kopumā aizritējusi veiksmīgi

No 22. līdz 30. jūnijam apdzīvotākājā Ziemeļvācijas pilsētiņā Ķīlē notika viens no lielākajiem burāšanas sporta pasākumiem pasaulē “Ķīles nedēļa” (Kieler Woche), kas vienlaicīgi ir arī lielākais vasaras festivāls Ziemeļeiropā. Pārstāvji no Latvijas - jahtas “Udacha” komanda (kapteinis Aleksejs Dremačs) un “Latvian Sailing Team” (kapteinis Andrejs Buls)  piedalījās vienās no trim burāšanas sacīkstēm - ofšorsacīkstēs.

Welcome Race (ORC - Club) sacīkstes, kas ilga no 22. līdz 23.jūnijam un sastāvēja no divām atsevišķām īsajām distancēm -  Race 1 “Ķīle - Eckernförd” un Race 2  “Eckernförd - Ķīle“, bija pirmās, kurās piedalījās Latvijas jahtas “Udacha” (LAT 393 / First 34.7) komanda.

Pirmās dienas gonkās "Udachai" savā, ORCi III grupā, kurā jahta bija vienīgā ārvalstu jahta starp 16 vāciešu komandām, izdevās izcīnīt augsto 6.vietu. Tomēr laikapstākļu dēļ otrās dienas sacīkstēs komandai neizdevās nedz pakāpties uz augšu, nedz vietu saglabāt. Rezultātā otrajā braucienā komandai 11.vieta.

Šajā grupā abos braucienos uzvaru svinēja Vācijas “HALBTROCKEN” (GER 5564 / FIRST 36.7), no kuriem “Udacha” pirmajā braucienā atpalika par nepilnām 14 minūtēm, bet otrajā - par nepilnām 6 minūtēm pēc pārrēķinātā laika.

ORC 0 grupā abos braucienos pārliecinoši uzvarēja Slovēnijas “ESIMIT EUROPA 2” (SLO 1001 / SUPER MAXI 100').

Daudzkorpusu jahtu klasē startēja tikai viens katamarāns no Dānijas “SAP Extreme” (DEN 11 / Extreme 40), kas piedalās arī “Extreme Sailing Series” sacīkstēs. Viņi bija pirmie, kas šķērsoja finiša līniju un tikai pār pārsimts metriem apsteidzot sacīkšu lielāko jahtu “ESIMIT EUROPA 2”. “SAP Extreme” ar finiša laiku 2:06:50 uzstādīja arī jaunu rekordu distancē Ķīle - Ekernforda, iepriekšējo “Carbon 3” rekordu pārspējot nedaudz vairāk par 30 minūtēm.

Visi “Welcome Race” rezultāti apskatāmi ŠEIT

“Kiel -Cup Alpha” (ORC - Int.), kas notika no 24.06. līdz 26.06., “Udacha”  ORCi -III/IV grupā (13 dalībnieki) kopvērtējumā ierindojās 7.vietā astoņos braucienos uzrādot diezgan stabilu sniegumu - pa divām piektajām, sestajām un septītajām vietām, vienu astoto un devīto. Uzvarēja jahtas “RATZ FATZ” (GER 6477 / J- 97) komanda no Vācijas.

Šīs bija arī vienīgās sacīkstes, kurās startēja “Latvian Sailing Team” komanda ar jahtu “Bellatrix” (EST 499 /  X-41 OD). Komanda, ORC 1 grupā (12 dalībnieki), kurā tā sacentās, kopvērtējumā ieguva 9.vietu, labāko sniegumu uzrādot piektajā braucienā, kad viņiem izdevās finišēt trešajiem.

Visi “Kiel-Cup Alpha” sacīkšu rezultāti apskatāmi ŠEIT

“Senatspreis” (ORC-Club) īsās distances sacīkstes, kas notika Ķīles nedēļas pirmspēdējā dienā, “Udacha” apvienotajā ORC III/IV grupā izcīnīja 7.vietu, no uzvarētājiem “Rubi” (GER 6025 / J-97) atpaliekot par 10 minūtēm. Kopumā šajā grupā startēja 11 jahtas, no kurām distanci pabeidza 10.

Sacīkstes jūras jahtām notika 12 sacīkšu veidos no 22.līdz 29.jūnijam.

Tāpat Ķīles nedēļas ietvaros notika EUROSAF Champions Sailing Cup 4.posms 9 olimpiskajām jahtu klasēm (22.-26.06.) un sacīkstes 17 startptautiskām jahtu klasēm (27.-30.06.). Šajās sacīkstēs diezgan kupli bijia pārstāvēti un augstus panākumus guva sportisti no Igaunijas un Lietuvas.

Igaunis Karls Martins Rammo, kas burā “Laser” klasē (EST 198224), spēja iekļūt medaļu izcīņas raundā un kopvērtējumā ar 8 punktiem ierindojoties stabilā 4.vietā. Par uzvarētāju ar 2 punktiem kļuva vācietis Filips Būlss (GER 203170), otrā vietā ar 4 punktiem brazīlis Roberts Šeits (BRA 176622), trešais ar 6 punktiem austrālietis Ešlijs Džeims Brunings (AUS 199014).

Šajā grupā pavisam piedalījās 3 sportisi no Lietuvas un 3 no Igaunijas.

Rezultātu ziņā augstāko panākumu Baltijas burātāju starpā ieguva igaunis Deniss Karpaks (EST 2), kurš startēja “Finn” klasē. Arī viņš iekļuva medaļu īzcīņās reisā, kopvērtējumā iegūstot 2.vietu. Uzvarēja “Finn” brits Marks Endrūjs (GBR 88). Pavisam šajā klasē bija pārtāvēti 4 sportisti no Igaunijas.

“Laser Radial Women” klasē 5.vieta medaļu sacīkstēs un līdz ar to arī kopvērtējumā izcīnīja Lietuvas sportiste Viktorija Andrulīte (LTU 202781). Uzvaru svinēja somu sportiste Tūla Tenkanena (FIN 202670). No Igaunijas un Lietuvas  piedalījās pa 2 sportistiem no katras valsts.

“Nacra 17” katamarānu klasē uzvarēja daudztitulētais spānis Ikers Martinezs (ESP 108).

Lietuvas sportisti startēja arī divās starptautisko jahtu klašu sacīkstēs, kas notika no 27. līdz 30.06 - “Laser 4.7” un “Laser Radial Open”.

“Laser 4.7” jahtu klasē, kurā startēja 3 Lietuvas sportisti augstāko, 7.vietu no Baltijas sportistiem ieņēma Rakas Rudgalvis (LTU 194700), bet uzvarēja vācietis Ēriks Toralfs Malahs (GER 203247). Savukārt “Laser Radial Open” jahtu klasē, kurā startēja 8 Lietuvas sportisti, augstāko, 4.vietu, ieguva Viktorija Andrulīte (LTU 202781)., 5.vietā - Vejas Pajarskas (LTU 201009), 6. vietā - Milda Eidukeviciute (LTU 204948). Šajā klasēs uzvarēja zviedrs Simons Lundmarks (SWE 200066).