Thursday, 04 July 2013 07:36

Eliesam izdodas nosargāt čempiona titulu La Solitaire du Figaro sacīkstēs

Lai gan franču solo burātājs Jans Eliess (Groupe Quéguiner-Leucémie Espoir) “La Solitaire du Figaro - Eric Bompard” šā gada sacīkstēs uzvaru ieguva tikai pirmajā no pavisam četriem posmiem, 26 minūšu un 30 sekunžu pārsvars kopvērtējumā bija pietiekams, lai 40 dalībnieku konkurencē nosargātu savu 2012.gadā iegūto čempiona titulu. Otrajā posmā Eliess ieguva 5.vietu, trešajā pēc salūzušas forštagas palika 21-ais, bet ceturtajā, spējot atgūties, finišēja otrais. 

Tādējādi viņš ir tikai otrais burātājs, kam šajās sacīkstēs izdevies uzvarēt divas reizes pēc kārtas. Iepriekš tas izdevies vēl Gajam Kornu 1975. un 1976.gadā.

Šogad dalībnieku sastāvs bija spēcīgākais pēdējo gadu laikā. Viņu vidū bija daudzi iepriekšējo Figaro sacīkšu varoņii: trīskārtējais sacīkšu uzvarētājs Mišels Desežu (TBS), kam šīs bija pirmās sacīkstes pēc ilgāka pārtraukuma un kopvērtējumā 7.vieta; divkārtējais sacīkšu uzvarētājs un šā gada otrā posma uzvarētājs Armels Lekleašs (Banque Populaire) (kopvērtējumā 8.vieta) un divkārtējais uzvarētājs Džeremijs Bejons (Maitre Coq) (5.vieta).

Otrajā vietā kopvērtējumā Havjiers Makērs (SkipperHerault), trešais  - Morgans Lagravjērs (Vendée), kurš uzzvinēja šā gada trešo posmu.

Ļoti veiksmīgas šīs sacīkstes bija jaunajam britu talantam, 23 - gadīgajam Semam Gudčaildam (Shelterbox – Disaster Relief), kurš savas otrās “La Solitaire du Figaro” noslēdza 11. vietā. Tas ir augstākais britu burātāju sasniegums nesenajā “La Solitaire du Figaro” pastāvēšanas vēsturē. 2011.gadā briti ieguva 18.vietu, bet visaugstāko vietu, 5-o, ieguva rakstniece un burātāja Klēra Francis 1975.gadā.

Savukārt Džeksons Boutels (Artemis 77) kļuvu par pirmo britu burātāju, kam šajās sacīkstēs izdevies iegūt “Bizuth” balvu. To piešķir ātrākajam dalībniekam, kas sacīkstēs piedalās pirmo reizi. Kopvērtējumā viņam 21.vieta. Savukārt vienīgajai dāmai, arī jauniņā, kas ik pa laikam pretendēja uz “Bizuth” titulu, Klērai Pruvotai (Port de Caen Ouistreham) tomēr kopvērtējumā 34.vieta.

Šogad “La Solitaire du Figaro - Eric Bompard cashmere” notika laika posmā no 2. līdz 25.jūnijam. Kopējās distances garums bija ap 1800 j.j. Sacīkstes norisinājās četros etapos ar startu Bordo, Francijā un finišu citā Francijas pilsētā Djiepē, pa ceļam piestājot Porto (Portugāle), Gijonā (Spānija) un Roskofā (Francija).

Janss Eliess, 39, pirmo reizi La Solitaire piedalījās 1997.gadā un šogad tās bija viņa 14 sacīkstes. Viņš ir arī divkārtējais Žila Verna Trofejas ieguvējs kopā ar Bruno Peronu  2002.gadā (Orange 1) un 2005.gadā (Orange 2). Eliess ir Figaro klases burātājs jau otrajā paaudzē. Viņa tēvs uzvarēja 1979.gada sacīkstēs, kas tolaik bija zināmas kā “Course de l’Aurore”

VIDEO: balvu pasniegšanas ceremonija, uzvarētāja ierašanās, par la solitaire du fiaro

 

Seko līdzi jaunumiem arī buratajiem.lv Facebook un Twitter!

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE