Thursday, 11 July 2013 00:00

The Tall Ships Races 2013 pirmā posma laikā nogrimst buru kuģis; viens bojāgājušais (papildināts)

Teksts papildināts ar faktiem.

Ceturtdien, 11.jūlijā, Baltijas jūrā starp Zviedrijas salām Hoburgenu un Olandi nogrimis Norvēģijas buru kuģis - divmastu gafele „Wyvern”, kas piedalījās „The Tall Ships Races 2013” burāšanas sacīkstēs un bija ceļā no Orhūsas Dānijā uz Helsinkiem, informē organizācija „Sail Training International”.

Agri no rīta jahtā „Wyvern” sācis nākt iekšā ūdens un ap plkst.5:21 tā raidījusi MAYDAY briesmu signālu. Uz negadījuma vietu tika nosūtīti Zviedrijas gaisa un jūras glābšanas spēki, kuri visus, kopumā desmit, komandas locekļiem nogādāja drošībā uz Kalmāras lidostu.

Uz raidīto briesmu signālu tāpat atsaucās arī tuvumā esošais Nīderlandes burinieks „Wylde Swan” (Class A), no kura palīdzēt grimstošajam "Wyvern" brīvprātīgi devās trīs komandas locekļi. Viņi centās izsūknēt jahtā esošo ūdeni ar rokas pumpjiem, tomēr "Wyvern" jau atradās pārāk dziļi ūdenī un pēc novērotajām liecībām tā turpināja grimt. "Wylde Swan" deva rīkojumu brīvprātīgajiem nekavējoties pamest "Wyvern". Diviem no viņiem izdevās pamest kuģi, bet trešais -   "Wylde Swan" inženieris Koens Vangogs (Koen van Gogh) bija pazudis. Viņš iespējams sapinās jahtas takelāžā un nogrimis līdz ar kuģi. Vangoga meklēšana tika pārtraukta ap plkt. 12:36 dienā pēc trīs stundu intensīvas negadījuma rajona pārmeklēšanas.  

Saskaņā ar Zviedrijas varas iestāžu ziņoto, 116-gadīgā jahta nogrimusi ap plkst. 9:37 no rīta un varētu atrasties 50 metru dziļumā.

Nogrimušajai jahtai palīgā nācis  kargo kuģis Hercukes J, divi zviedru glābšanas helikopteri un divas glābšanas laivas. 

Negadījuma laikā esot pūtīs spēcīgs vējš un bijuši ap 3 - 4 metri augsti viļņi.

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE