Thursday, 08 August 2013 10:42

'Spaniel' 'The Tall Ships Races 2013' noslēdz ar 'Line Honours' uzvaru 2. posmā

Otrdien Ščecinā, Polija, noslēdzās mēnesi ilgusī burinieku un jahtu regate The Tall Ships Races 2013

Šogad tā atgriezās ne vien Rīgā, kuru iepriekš apmeklēja 2003.gadā, bet arī Baltijas jūrā, kurā pēdējo reizi iegriezās 2009.gadā.

Regate sākās 4.jūlijā Dānijas pilsētā Orhūsā ar pirmo sacīkšu posmu uz Helsinkiem, Somijā. Tur komandas ieradās 17.jūlijā.Tālāk sekoja kruīza posms uz Rīgu, kuru burinieki un jahtas sasniedza 25.jūlijā. Bet jau 28.jūlijā  tika dots starts otrajam sacīkšu posmam. 'The Tall Ships Races 2013' finišēja Ščecinā, Polijā.

Latviju regatē tradicionāli pārstāvēja jahta Spaniel, kas, starp citu, būvēta tieši Ščecinā. Pirmajā sacīkšu posmā Spaniel ierindojās 6.vietā savā klasē (Class C) un 16.vietā kopvērtējumā. Bet otrajā Spaniel komanda bija pirmā, kas šķērsoja finiša līniju. Jahta Ščecinā finišēja 31.jūlijā plkst. 23:12 pēc Latvijas laika.

Kā norādīts Latvijas Mācību Burāšanas Asociācijas mājas lapā, Spaniel ļoti sīvā cīņā burtiski izrāva godpilno titulu Pirmie, kas šķērsojuši finiša līniju beļģu jahtai Tomidi.

Tomidi, kas ir ļoti ātra jahta ar ļoti profesionālu kapteini Dirki Gunstu, divkāršējo Whitebread sacensību dalībnieku - līdz pēdējam mirklim kāpuši uz papēžiem Spaniel un tās kapteinim Silardam Kamergrauzim. Pēc neoficiālām ziņām, abas komandas pēdējās 6-7 stundas pavadījušas uz jahtas bortiem, atkantējot jahtas, cik vien tas bijis iespējams. Gala rezultātā, neraugoties uz to, ka Tomidi bijis lielāks ātrums, Spaniel pieticis laika un distances, lai par pusstundu ātrāk nofinišētu un iegūtu 18-o balvu pa 16 gadiem, kopš Spaniel piedalās TSR regatē. Tas ir vislielākais balvu skaits, kādu līdz šim izcīnījusi kāda no C klases jahtām.

Gan savā grupā, gan kopvērtējumā (pēc pārrēķina laika), tikai nedaudz atpaliekot no poļu jahtas Dar SzczecinaSpaniel izcīnīja 4.vietu. Vidējais ātrums, ar kuru jahta pārvietojās distancē bija 5.87 mezgli.

Kruīza posmā no Helsinkiem uz Rīgu un sacīkstēs no Rīgas uz Ščecinu piedalījās vēl viena jahta no Latvijas, jahta Galaxy. Tā startēja mazāko jahtu klasē Class D, izcīnot tajā 4.vietu (pēc pārrēķina laika). Kopvērtējumā tai 16.vieta.

Tāpat regates garšu bija iespēja izbaudīt arī 59 jauniešiem no Latvijas. Jaunos kadetus jūras pārbraucienā uz sava borta uzņēma Krievijas burinieks Mir, Vācijas burinieks Alexander von Humbolt 2, zem Austrijas karoga ejošais burinieks Aglaia un Lielbritānijas burinieks Tenacious. Pēdējais burinieks ir unikāls ar to, ka ir viens no 2 pasaulē esošajiem buriniekiem, kas ir piemērots cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, ļaujot tiem burāt nevis kā vienkāršiem pasažieriem, bet gan kā pilnvērtīgiem komandas locekļiem, kas līdzdarbojas gan, piemēram, stūrējot, kāpjot mastos, darbojoties ar burām. Uz šā burinieka no Helsinkiem uz Rīgu burāja arī jauniete no Latvijas ar bērnu cerebrālo trieku.

Šā gada regatē dalībnieki - apkalpe un kadeti, bija ieradušies no 33 dažādām valstīm. Kopumā piedalījās vairāk nekā 100 buru kuģi un jahtas. Kārtīgs pārbaudījums regatei un tās dalībniekiem bija arī traģiskais notikums pirmā posma laikā, kad ceļā no Orhūsas uz Helsinkiem nogrima Norvēģijas buru kuģis - divmastu gafele Wyvern, bet, to glābjot, gāja bojā Nīderlandes Wylde Swan inženieris.

The Tall Ships Races notiek katru gadu dažādās pasaules vietās un to rīko organizācija Sail Training International. Tā ir mācību regate un jauniešu iesaistīšana burāšanā un starptautiskās draudzības veicināšana ir galvenais priekšnoteikums kuģu dalībaitāpēc viens no nosacījumiem dalībai regatē ir, ka komandā vismaz pusei ir jābūt jauniešiem vecumā no 15 - 25 gadiem.

FOTO: TSR 2013 Ščecinā 

 

UZVARĒTĀJI (pa klasēm) abu posmu kopvērtējumā (Race Series Awards) (pēc pārrēķina laika)

 • Class A -Statsraad Lehmkuhl (Norvēģija)
 • Class B - Maybe (Lielbritānija)
 • Class C - Szczecina Dar (Polijia)
 • Class D - Akela (Krievija)

 

REZULTĀTI -  II posms  - Rīga - Ščecina

Kopvērtējumā (pēc pārrēķina laika): 1. Admiral Dickman (Polija) 2. Sharki (Polija) 3. Dar Szczecina (Polija) 4. Spaniel (Latvija) 5... 8.ST IV (Igaunija) 14. Lietuva (Lietuva) 15... 16. Galaxy (Latvija)

Pa klasēm (pēc pārrēķina laika)

 • Class A : 1. Statsraad Lehmkuhl (Norvēģija) 2. Tre Kronor af Stockholm (Zviedrija) 3. Fryderyk Chopin (Polija)
 • Class B : 1. Liv (Norvēģija) 2. Helena (Somija) 3. Maybe (Lielbritānija)
 • Class C : 1. Admiral Dickman (Polija) 2. Sharki (Polija) 3. Dar Szczecina (Polija) 4. Spaniel (Latvija)
 • Class D : 1. Akela (Krievija) 2. Tomidi (Beļģija) 3. Lietuva (Lietuva) 4. Galaxy (Latvija)

 

REZULTĀTI  - I posms - Orhūsa - Helsinki

Kopvērtējumā (pēc pārrēķina laika): 1. Morning Star of Revelation (Lielbritānija) 2. EBB TIDE (UK) (Antiļu salas, Nīderlandes) 3. Akela (Krievija) 4. … 16. Spaniel (Latvija)

Pa klasēm (pēc pārrēķina laika)

 • Class A : 1. Statsraad Lehmkuhl (Norvēģija) 2. Tre Kronor af Stockholm (Zviedrija) 3. Georg Stage (Dānija)
 • Class B : 1. Morning Star of Revelation (Lielbritānija) 2. Maybe (Lielbritānija) 3. Rupel (Beļģija)
 • Class C : 1. EBB TIDE (UK) (Antiļu salas, Nīderlandes) 2. ST IV (Igaunija) 3. Dar Szczecina (Polija) 4... 6. Spaniel (Latvija)
 • Class D : 1. Akela (Krievija) 2. Tomidi (Beļģija) 3. Theia (Somija)

Draudzības trofeju, kuru piešķir kuģim, kas citu kuģu kapteiņu un komandas ieskatā, ieguldījis visvairāk starptautiskās draudzības veicināšanā un sapratnē TSR 2013 laikā, saņēma Shabab Oman (Omāna). Omānas Sultanāta kuģis šo apbalvojumu ir saņēmis arī iepriekš.

Šeit pieejami visi rezultāti

Media

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE