Thursday, 18 October 2012 23:17

ROLEX MIDDLE SEA RACE 2012: īss atskats uz iesildošo Coastal Race (papildināts)

Vakar, 17.oktobrī, Maltā, notika Rolex Middle Sea Costal Race sacensības, kuras drīzāk var uzskatīt par tādu kā labu treniņu un psiholoģiskās sagatavošanās iespēju pirms galvenājām sacensībām sestdien.

Krasta mačos pavisam piedalījās 28 jahtas, kas ir arī lielākais dalībnieku skaits šo sacensību vēsturē. Bija pārstāvētas tādas valstis kā Malta, Itālija, Francija, Nīderlande, Lielbritānija, Krievija, Dienvidāfrika un citas. Gan starts, gan finišs bija noteikti Valetas ostā Marsamxet Harbour ar veicamo distanci aptuveni 16 j.j. Jahtas sacentās tikai IRC kategorijā, četrās klasēs.

Mainīga vēja apstākļos, kas brāzmās sasniedza pat 20 mezglus stundā, kopvērtējumā par sacensību uzvarētāju kļuva vēl diezgan svaigā itāļu jahta JV72 Stig (Baltic 72 Grand Prix), distanci veicot 3h 21min un 35 sec (pēc pārrēķina laika).  Šī jahta finišēja gan pirmā savā klasē (Class 1), gan vispār.

Otrajā vietā ierindojās cita Class 1 jahta - Šveices Kuka –Light (Extreme 42), distanci attiecīgi veicot par 19 min un 21sec vēlāk, bet trešajā  -  Maltā reģistrētā Krieviju pārstāvošā jahta Vikesha II (Xp44), kas sacentās Class 3. Šajā klasē izvērtās arī savstarpēji spraiga cīņa starp trim viena dizaina (Xp44) jahtām Vikesha II, Xp-act Banks Sails Racing un Amber Miles. Starp citu, pēdējā jahta, kas pārstāv Krieviju, ir reģistrēta Latvijā.

Savukārt Sailing Team Belka (First 40.7) ar kapteini Ilgoni Balodi priekšgalā pēc oficiālājiem rezultātiem savā klasē (Class 4) 15 jahtu konkurencē uzrādīja desmito labāko rezultātu, distanci veicot 3 h un 55 min un kopvērtējumā ierindojoties divdesmit trešajā vietā.

I.Balodis: "Cīņa jau startā izvērsas sīva, mums sanāca falšstarts - zemvēja jahtas izspieda. Pazaudējām pāris minūtes, bet par to nepardzīvojām. Startā un pirmo distances daļu stūrēja Gļebs Sulojevs, otro pusi  - Kristaps Dzenis. Komanda strādāja labi - izmēģinājām dažādus pienākumu sadalījumus. Vēja bija gana un vilnis bija paliels. Visa distance pamatā pagāja ar sānvēju. Izdevās ieskriet jahtu, atrast labāko regulāciju. Tā kā mums tas bija kā treniņš kaujas apstākļos, nesaskumām arī par to, ka tiesneši rezultātos ierakstīja mums citu finiša laiku." 

Ar detalizētākiem sacensību rezultātiem var iepazīties ŠEIT.

BILDES no sacensībām var apskatīt ŠEIT, kā arī ŠEIT (bildes no Sailing Team Belka).

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE