Monday, 08 October 2012 10:41

Belka gatavojas startam Rolex Middle Sea Race

Šogad (20.-27.10) Rolex Middle Sea Race (RMSR) gatavojas piedalīties rekordliels skaits jahtu. Starp tām arī Francijā būvētā Beneteau First 40.7 Belka (Rus 2628), kuras komandā ir divi burātājii no Latvijas - kapteinis Ilgonis Balodis un kapteiņa palīgs Jānis Pauls (vai Kristaps Dzenis). Bet jau 17.oktobrī komanda piedalīsies Rolex Middle Sea Costal Race sacensībās, kas norisināsies starp Maltas salām.

Jahta Belka piedalīsies 4. klasē, IRC un ORC ieskaitē, kā arī cīnīsies par Krievijas Burāšanas Federācijas un okeāna sacīkšu kluba „600 jūdzes” apstiprināto ceļojošo kausu „600 jūdzes”.

Kauss, kuru šogad piešķirs pirmo reizi, tapis pateicoties lielajam skaitam Krievijas komandu šī gada RMSR sacensībās. Kausu paredzēts piešķirt tai Krievijas komandai, kas parādīs labāko sniegumu kādā no trim (RMSR, RORC Caribbean un Rolex Fastnet Race) sacensībām 600 jūras jūdžu garā distancē.

Savukārt RMSR sacensību dalībniekiem būs iespēja cīnīties par balvām 16 dažādās kategorijās, ieskaitot galveno balvu (RMSR Trophy un Rolex Yacht –Master pulksteni), kuru piešķir jahtai ar vislabāko rezultātu kopvērtējumā IRC ieskaitē.

Sacensību maršruts

Rolex Middle Sea Race sākas un beidzas Maltā. Starts dalībniekiem tiek dots Valetas ostā Grand Harbour, no kurienes jahtas apmēram 606 jūras jūdzes garo distanci veic, dodoties pretēji pulksteņrādītāja virzienam, kreisajā bortā vispirms atstājot Sicīlijas austrumu krastu ar nepārtraukti aktīvo Etnas vulkānu, tad Tirēnu jūrā esošās Eolu salas (Aeolian Islands) (gar 

Stromboli), kuras sasniedzot, maina kursu uz rietumiem virzienā uz Egodu salām (Egadi Islands). Tur, izlavierējot starp lielāko salu Favignanu (to atstājot kreisajā bortā) un otru lielāko salu Marettimo, jahtas atgriežas Vidusjūrā; tālāk turpina ceļu uz dienvidiem, kreisajā bortā vispirms atstājot Pantelleria salu, pēc tam Lampedusa salas, kuras apņemot, pagriežas ZA virzienā, lai pēc neliela ieskrējiena, izejot cauri Dienvidkomino kanālam (ar Maltu labajā pusē), finišētu citā Valetas ostā Marsamxett Harbour.

Gaidāmie laikapstākļi

Veicamais maršruts sniedz ne vien iespēju baudīt ārkārtīgi skaistos dabas skatus, bet ir arī pamatīgs izaicinājums komandām mainīgo un bieži vien sarežģīto laikapstākļu dēļ.

Jebkuram navigatoram, RMSR ģeogrāfiskā un klimata ietekme ir patiešām fascinējoša, it īpaši katabatisko vēju ietekme no Etna kalna un vēja ēnas ietekme (wind shadow effects) no Stromboli, saka regates veterāns un atzīts navigators un meteorologs Maiks Brautons (Mike Broughton).

"Vienmēr izaicinājums ir arī straumes nolasīšana Mesīnas šaurumā. Bet sacensību norises laiks nozīmē to, ka dalībnieki bieži piedzīvo Vidusjūras reģiona laikapstākļu maiņas. Oktobra beigas ir periods, kad šaja pasaules daļā laikapstākļi mainās, kas izpaužas" kā nepastāvīgu zema 

spiediena sistēmu maiņa ar stabilākiem vasaras mēnešiem līdzīgiem laikapstākļiem. Sacensības ļoti ietekmē ari augstienes, kuru ietekmi daži laikapstākļu prognožu modeļi nespēj precīzi paredzēt. Rolex Middle Sea Race laikā apstākļi var ļoti mainīties; var būt 40 mezglu vējš Sīcīlijas ziemeļos, bet naktī uz brīdi iestāties mierīgiem laikapstākļiem, kas ir vienlīdz izaicinoši” - tā Brautons.

Iespēja virtuālai līdzdalībai uz Belkas

Arī šogad cīņa solās būt saspringta, tādēļ, iespējams, būtu vērts izveidot Sailing Team Belka atbalsta grupu. Tā sekojot internetā jahtas atrašanās vietai, varētu sniegt komandai nepieciešamo informāciju par laika apstākļiem un konkurentiem, sūtot sms uz telefonu. Vienlaicīgi, tā būtu laba weather routing prakse. Ja šādam pasākumam ir interesenti, tepat komentāros vai forumā var pieteikties. Ja ir jautājumi par šim sacensībām un jahtu Belka - arī iespējams jautāt tepat. Ilgonis sola atbildēt, cik vien laiks atļaus.

Jahtu var apskatīt sekojošā saitā: www.first407.ru
Kontaktinformācija: ilgonis(at)inbox.com

Daži fakti par RMSR:

  • Pirmo reizi notika 1968. gadā; šogad jau 33. reizi
  • Ir viena no must do regatēm tāpat kā Rolex Fastnet, Sydney-Hobart un Newport – Bermuda Race
  • Vienīgā oficiali atzītā 600 jūdžu regate Vidusjūrā
  • Lielākā sacensību daļa notiek nakts laikā
  • 2011.gada uzvarētāja ir J/122 Artie (kapteiņi Lī Satariano (Malta) un Christian Ripard). Šogad viņi piedalās atkal.
  • Pašreizējais sacensību rekords ir 47 h, 55 min un 3 sec, kuru 2007.gadā uzstādīja amerikānis Džordžs Deivids (George David) ar 90 pēdu garo Maxi Rambler.
  • Artūrs Podesta, Elusive 2 kapteinis, ir piedalījies visās sacensībās
  • Laivu garumam ir jābūt no 9 līdz 30.5 metriem.

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE