Monday, 28 December 2015 17:10

Amerikāņu jahta 'Comanche' pārliecinoši ātrākā šā gada Sidnejas - Hobārtas regatē

Amerikāņu jahta 'Comanche' pārliecinoši ātrākā šā gada Sidnejas - Hobārtas regatē Foto: RSHYR arhīvs

Amerikāņu superjahta Comanche meistarīgā kapteiņa Kena Rīda vadībā pirmdien kļuva par šā gada Sidnejas - Hobārtas regates prestižā Line Honours jeb ‘Ātrākā jahta finišā’ titula jauno īpašnieci.

Ņujorkas jahtklubu pārstāvošā Comanche Austrālijas Kreisarburāšanas jahtkluba rīkotās regates 628 jūras jūdzes garo distanci veica divās dienās, deviņās stundās, 58 minūtēs un 30 sekundēs. Tas gan krietni tālu no patreizējā rekorda - viena diena 18 stundas 23 minūtes un 12 sekundes, kuru 2012. gadā uzstādīja Austrālijas jahta Wild Oats XI, kurai šo titulu ir izcīnījusi pavisam astoņas reizes, ieskaitot 2014. gadu.  

Šogad vairāku favorītu, ieskaitot Wild Oats XI, cerības uz prestižo titulu jau pirmajās regates stundās saplosīja spēcīgais vējš Austrālijas austrumu piekrastē.

Outliju ģimenes jahtas Wild Oats XI iespējas aizstāvēt 2014. gadā iegūto uzvaru zuda jau pirmajās sacensību stundās, kad tai saplīsa grotbura un tā no tālākās cīņas bija spiesta izstāties. Bojātas stūres dēļ no cīņas izstājās arī Austrālijas superjahta Perpetual Loyal, kura līdzīgu iemeslu dēļ regati nepabeidza arī pagājušajā gadā.

Bez bojājumiem neiztika arī Comanche, kas sadursmē ar nezināmu objektu, guva kreisā borta stūres bojājumus. Sākotnēji komanda Kena Rīda vadībā pieņēma lēmumu no regates izstāties, tomēr pēc pārrunām ar organizatories tā regatē atgriezās, kas pats par sevi tas ir šīs regates savdabīgs rekords.

Comanche ir pirmā amerikāņu jahta, kurai izdevies šo titulu izcīnīt kopš 1998. gada, kad ātrākās finiša jahtas titulu izcīnīja amerikāņa Lerija Elisona superjahta Sayonara.

Sidnejas - Hobārtas regate tradicionāli sākas otrajos Ziemassvētkos, 26. decembrī. Šogad laikapstākļu dēļ tās sākums daudzām jahtām izvērtās īpaši smags. No 108 jahtām, kas startēja Sidnejā, sacensības patlaban turpina 76 jahtas. Izstājušās ir 40 jahtas.

Komandas sacenšas vairākās ieskaites grupās, kas šogad ir sešas, kā arī par uzvaru kopvērtējumā. Superjahtu vidū prestižākais šajās sacensībās iegūstamais tituls ir Line Honours tituls.

 

Comanche racing to claim 71st Rolex Sydney Hobart.

Posted by Rolex Sydney Hobart on Monday, 28 December 2015

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE