Friday, 10 March 2017 15:44

Šovakar beidzot finiša līniju šķērsos pēdējais distancē esošais Vendée Globe dalībnieks

Pēdējais distancē esošais šā izlaiduma Vendée Globe sacensību dalībnieks Sebastjans Destremo (Sébastien Destremau) (TechnoFirst - FaceOcean) finiša līniju varētu šķērsot jau šovakar, tomēr ne ātrāk kā plkst. 20.00.

Šobrīd franču burātājs un burāšanas sporta žurnālists Destremo ir mazāk nekā 40 jūras jūdžu attālumā no finiša. Vidējais laivas ātrums patlaban ir 8 mezgli, tomēr prognozes liecina, ka, tuvojoties finišam, vējš lūzīs, kas liegs iespēju laivai saglabāt pietiekamu ātrumu, lai paspētu iekļūt ostā pirms mainās straumes.

Destremo, kurš ceļā ir pavadījis jau 124 dienas, ierašanās Lessabldelones ostā gaidāma sestdien pēcpusdienā.

Finiša sasiegšana pēc iespējas ātrāk burātājam bija izšķiroša, jo dažas dienas iepriekš Destremo informēja organizatorus, ka viņa pārtikas krājumi jau ir izsīkuši.

Līdz ar Destremo finišu būs noslēgušās arī 8.Vendée Globe solo burāšanas sacensības apkārt pasaulei bez pieturvietām.

Sacensības sākās pagājušā gada 6. novembrī. Uz starta līnijas izgāja 29 burātāji.

Finišu pirmais sasniedza Armels Leklešs, kurš finišēja 19. janvārī pēc ceļā pavadītām 74 dienām, 3 stundām, 35 minūtēm un 46 sekundēm, uzstādot jaunu pasaules rekordu, burājot vienatnē apkārt pasaulē ar vienkorpusa jahtu. Vienpadsmit dalībnieki no sacensībām bija spiesti izstāties dažādu tehnisku iemeslu dēļ.

Avots: vendeeglobe.org