Friday, 12 August 2016 16:11

Jūras spēku flotile sniedz palīdzību jahtai ‘Prosperos’, kurai radās problēmas ar dzinēju

Jūras spēku flotile sniedz palīdzību jahtai ‘Prosperos’, kurai radās problēmas ar dzinēju Foto: publicitātes foto

Nacionālie bruņoto spēku Jūras spēku flotile šodien, 12. augustā, sniegusi palīdzību pie Latvijas krastiem kuģojošai Lielbritānijas jahtai, informē Krasta apsardzes dienests.

Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Rīga) informāciju no jahtas Prosperos, ka tā atrodas pie Akmeņraga bākas un ka tai ir problēmas ar dzinēju, saņēma šorīt, plkst. 07.55. Uz jahtas atradās viens cilvēks.

Jahtai bija ierobežotas vadīšanas spējas, un straume to nesusi krasta virzienā uz sēkli.

MRCC Rīga nekavējoties norīkoja Jūras spēku flotiles patruļkuģi P-08 “Jelgava” doties uz notikuma vietu, veikt jahtas apskati un novērtēt situāciju.

Ņemot vērā uz jahtas esošās personas sūdzības par sliktu pašsajūtu un nespēju to vadīt, tika pieņemts lēmums jahtu aizvilkt līdz Pāvilostas vārtiem un nodot Pāvilostas ostas pārvaldes pārstāvjiem, lai nogādātu jahtu ostā.

Šajā laikā jahtas vadību pārņēma patruļkuģa P-08 Jelgava kuģa komandas loceklis, kas tur palika līdz tās pietauvošanai ostā. Vienlaikus no ostas vārtiem līdz ostai jahtu drošības nolūkos pavadīja patruļkuģa laiva.

1 komentārs

  • Janka Friday, 12 August 2016 16:38 Janka

    Enkurs kokaīna kurjeram nebija?

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE