Thursday, 25 May 2017 16:12

30. maijā notiks bezmaksas seminārs ar paneļdiskusiju par drošu kuģošanu

30. maijā notiks bezmaksas seminārs ar paneļdiskusiju par drošu kuģošanu Foto: publicitātes foto

Šā gada 30. maijā notiks izglītojošs bezmaksas seminārs un diskusija “Droša kuģošana”, informē VAS “Elektroniskie sakari”.

Tajā varēs uzzināt un izteikt savu viedokli par to, kas jāzina, jāievēro un jāprot ikvienam kuģu, jahtu, motorlaivu īpašniekam no peldlīdzekļa iegādes brīža līdz pat tā nolaišanai ūdenī.

Semināra tēmas aptver jautājumus par CE marķējumu, peldlīdzekļu un motoru reģistrāciju, jūras mobilo radiosakaru lietošanas nepieciešamību un kārtību, kā arī meklēšanas un glābšanas operāciju koordinēšanu un vadīšanu jūrā.

Seminārā vienkopus pulcēsies Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Rīga), VAS “Elektroniskie sakari” (VASES), VAS “Latvijas Jūras administrācija” (LJA), A/S “Ceļu satiksmes drošības direkcija“ (CSDD) eksperti, lai vienoti informētu un diskutētu par drošu kuģošanu gan ar jau reģistrēto peldlīdzekļu īpašniekiem, gan ar personām, kas vēl tikai plāno pievienoties kuģotāju pulkam.

Iecerēta ekspertu diskusija ar semināra dalībniekiem par prezentācijās izskanējušajiem jautājumiem, kā arī tiks sniegtas atbildes uz konkrētiem jautājumiem, ko katrs semināra apmeklētājs var iesūtīt pirms pasākuma semināra organizētājiem, aizpildot Dalības pieteikuma anketu+ līdz š. g. 26. maijam.

Semināra norises vieta: Rīga, Eksporta iela 5, VAS “Elektroniskie sakari”.  

Ilgums: 2 stundas no plkst. 15:00 - 17:00

Kontaktpersona: Roberts Pivkins, VASE vecākais klientu speciālists, e-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.; mob.t. 29467718

SEMINĀRA PROGRAMMA:

15.00 - Uzruna (VASES)

15.10 - Peldlīdzekļu reģistrācija, motoru reģistrācija, CE marķējums (Jānis Ansons, CSDD Transportlīdzekļu reģistrācijas daļu speciālists)

15.30 - Mūsdienās populārākie jūras radiosakaru veidi. Likumi, valsts vara - cilvēka dzīvības saglabāšanai. ITU prasības kuģu radio dokumentiem. Starptautiskās norēķinu organizācijas, kuģu radiosignālu identifikatori (izs. sign., MMSI). Kuģa radiostacijas atļauja. ITU 5. saraksts, MARS. Īpašnieks informē, VAS ES publicē. Inmarsat sakari. VAS ES - Inmarsat pakalpojumu aktivēšanas punkts. Kaitīgi radiotraucējumi. No kā veidojas atļaujas cena. (Gunnars Edmunds Postnieks, VASES Radiofrekvenču plānošanas nodaļas vecākais eksperts (izplatījuma radiosakaru jautājumos)

15.50 - Meklēšanas un glābšanas operāciju koordinēšana un vadīšana jūrā (Valdis Vingra, MRCC Rīga priekšnieka vietnieks)

16.05 - Kafijas pauze

16.20 - Paneļdiskusija. Jautājumu un atbilžu cikls (VASES, CSDD, MRCC Rīga, LJA)

16.50 - Klientu anketēšana (Ārija Kavace, VASES Klientu attiecību speciāliste)

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE