Thursday, 25 April 2019 17:11

Notiek ikgadējie kuģu kanāla padziļināšanas darbi Lielupes grīvā

Notiek ikgadējie kuģu kanāla padziļināšanas darbi Lielupes grīvā Foto: Jūrmalas ostas pārvalde

Šonedēļ notiek ikgadējie kuģu kanāla padziļināšanas darbi Lielupes grīvā, informē Jūrmalas ostas pārvalde.

Padziļināšanas darbi tiks veikti Lielupes grīvas 2018.gada kuģa kanāla robežās.

Informāciju par Lielupes grīvas kuģa kanālu dziļumiem Jūs variet iegūt sazinoties ar Jūrmalas ostas pārvaldes uzraugu-dispečeru (Atbalsta tālrunis +371 26 613 344).

Latvijas Jūras administrācijas Lielupes grīvas kuģa kanāla mērījumi, tajā skaitā 2019.gada mērījumi, skatāmi arī Jūrmalas ostas pārvaldes mājas lapā.

Šobrīd tiek izliktas arī navigācijas zīmes Lielupes upē un Lielupes grīvas kuģu kanālā.

Darbi tiek veikti atbilstoši Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes izdotajiem Tehniskiem noteikumiem RI15TP0148.

Jūrmalas ostas pārvalde aicina iedzīvotājus un viesus ar sapratni izturēties pret veicamajiem darbiem, kā arī ņemt vērā, ka notiek padziļināšanas darbi un kuģošanas sezona nav atklāta, šajā laikā kuģa kanāls nav paredzēts izmantošanai.

Aicinām arī pievērst būtisku uzmanību savai un apkārtējo drošībai, kā arī rūpīgi izvērtēt savas iespējas izmantot Lielupes grīvas kuģa kanālu pirms sezonas atklāšanas un kuģa kanāla atjaunošanas (padziļināšanas darbu pabeigšanas).

Katru gadu kuģu kanāla parametri mainās atkarībā no dziļumu mērījumiem, tomēr katru gadu kuģu kanāls tiek plānots ar aprēķinu, lai Lielupē varētu ienākt Baltijas jūrā burājošas jahtas.

Avots: FB Jūrmalas osta,  jurmalasosta.lv

 

1 komentārs

  • Santa Monday, 27 May 2019 17:53 Santa

    Interesanti.
    Šodien ir 27.05.- vairāk nekā mēnesis pagājis,bet nekas jau nav izdarīts. Un dažas dienas atpakaļ tikai zemes smēlējs ieradās. Jūrā netiek un ir bijuši jau daudzi negadījumi ar uzskriešanu uz sēkļa

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE