Saturday, 31 January 2015 09:43

Atcelts aizliegums atrasties uz vēl vairāku Rīgas pilsētas ūdenstilpņu ledus

Atcelts aizliegums atrasties uz vēl vairāku Rīgas pilsētas ūdenstilpņu ledus buratajiem.lv

Ņemot vērā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegto informāciju un faktisko ledus stāvokli Rīgas publiskās vietās esošajās ūdenstilpēs, ar pilsētas izpilddirektora rīkojumu paplašināts to ūdenstilpņu saraksts, uz kuru ledus atļauts atrasties. 

No piektdienas, 30. janvāra atcelts aizliegums atrasties uz Juglas ezera (ne tālāk par 300 m no krasta līnijas), Juglas upes posmā no Brīvības gatves līdz Vidzemes alejai 1 un Vecdaugavas posmā no Mangaļu prospekta līdz Skanstnieku ielai.

Līdz šim aizliegums jau bija atcelts atrasties uz Dambjapurva ezera un Ķīšezera ledus (ne tālāk par 300 metriem no krasta līnijas), kā arī uz Gaiļezera, Bābelīša un Velnezera ledus.

Minētajās vietās saglabājas aizliegums atrasties uz ledus 300 metru rādiusā no tiltiem, ceļu pārvadiem, iztekām un ietekām.

Rīgas dome atgādina, ka simtprocentīgi drošs ledus nemēdz būt, tādēļ iedzīvotājiem jābūt uzmanīgiem jebkurā gadījumā, īpašu uzmanību pievēršot bērniem, kas atrodas uz ūdenstilpņu ledus. Pirms doties uz ledus, obligāti jāizvērtē tā stāvoklis, jo visur ledus nav vienādi biezs. Atrašanās uz ledus vienmēr ir saistīta ar paaugstinātu risku!

Jau vēstīts, ka pazeminoties gaisa temperatūrai, ar pilsētas izpilddirektora rīkojumu uz Rīgas ūdenstilpnēm ir noteikts paaugstinātas bīstamības periods, kura laikā iedzīvotājiem atrasties uz ledus ir aizliegts.

 

Avots: Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE