Friday, 17 July 2015 12:00

Ūdenspolicija aptur atpūtnieku kuģīti; tā kapteinis atrodas 2,71 promiļu reibumā

Ūdenspolicija aptur atpūtnieku kuģīti; tā kapteinis atrodas 2,71 promiļu reibumā Foto: Valsts policija

Trešdien, 15. jūlijā ap pulksten 17:45 Ūdenspolicija Daugavā starp Zaķusalu un Lucavsalu pamanīja atpūtnieku kuģīti, kas neievēroja navigācijas zīmes un izbrauca zem nepareizās tilta ailes.

Konstatējot šo pārkāpumu, Ūdenspolicija apturēja kuģīti. Taču, ieejot kuģa stūres telpā, policists sajutis alkohola smaku. Pārbaudot, vai kapteinis kuģi nav vadījis alkohola reibumā, likumsargs 1960.gadā dzimušā kapteiņa izelpā konstatējis 2,71 promili.

Policisti nekavējoties sazinājušies ar kuģīša īpašnieku, informējot par notikušo un lūdzot nodrošināt cita kapteiņa ierašanos, kurš būtu spējīgs turpināt atpūtnieku vizināšanu.

Kopumā uz kuģīša atradās aptuveni 60 pasažieri. Šajā gadījumā neviens no pasažieriem nav cietis, taču ir skumji apzināties, ka manāmi iereibušais kapteinis varētu veicināt nelaimi un apdraudēt aptuveni 60 atpūtnieku veselību un dzīvību.

Šobrīd par atrašanos uz kuģa alkohola reibumā ir sastādīts administratīvais protokols, taču tālāka šī gadījuma izskatīšana ir nodota Nacionālo bruņoto spēku Krasta apsardzei.

Avots: Valsts policija

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE