Wednesday, 09 November 2011 22:21

Volvo Ocean Race Nedēļa Alikantē - Burāšana un Lidošana

Vasars vidū dažādu apstākļu sakritības rezultātā nonācu pie slēdziena, ka jādodas oktobra beigās uz Alikanti. Sākuma iemesls braucienam bija lidošana kalnos ar paraplānu. Taču paraplāna lidošanas laiki tika pieskaņoti arī vienam no lielākajiem notikumiem burāšanā un prestižākajai apkārt pasaulei regatei Volvo Ocean Race, kura notiek ar 3 gadu intervālu. Tā tika nošauti divi zaķi ar vienu šāvienu.

Nedaudz par regati. Regates pirmssākumi ir meklējami tālajā 1973. gadā, kad pirmo reizi regate apkārt pasaulei ar starpposmiem pulcēja 17 jahtas. Pirmssākumos regates nosaukums bija Whitbread, kurš no 2001. gada pārtapa par Volvo Ocean Race. Šī gada regatē piedalās 6 jahtas, kuras atbilst Volvo Open 70 Rule V3 klases noteikumiem. Regates dalībniekiem būs jāveic 9 posmi, kuri virzīs dalībniekus apkārt pasaulei, un 10 In-Port races, kuru laikā dalībnieki sacenšas tuvu ostas akvatorijai īsajās distancēs, tādējādi popularizējot regati skatītājiem, kuri šo sacensību daļu var labi vērot no krasta. Dalībnieki kopā veiks distanci, kura ir lielāka par 39000 jūras jūdzēm.

Volvo Ocean Race 2011/2012 starts bija paredzēts 29. oktobrī Alikantē un kā pirmā iespēja dalībniekiem tikt pie ieskaites punktiem bija In-Port race Alikante. Alikantē ieradāmies 28. oktobra vakarā un no rīta pārsteigumu sagādāja lietus, kurš nesolīja patīkamu laika pavadīšanu ostā. Bet par šķērsli tas nekļuva un pēc brokastīm devāmies uz ostu. 11:00 notika jahtu atiešana no piestātnes, kuru veiksmīgi papildināja komentētāja balss un pirms starta intervijas ar dalībniekiem. Starts bija paredzēts 14:00 tāpēc radās iespēja pāris stundas pastaigāt pa Volvo Ocean Race ciematiņu. Šeit bija iespējas apskatīt katras komandas boksus, kur notiek praktiskie darbi, remonti, buru lāpīšanas, kā arī katrai komandai bija sava māja ar stendu, kur tika reklamēta komanda, komandas sponsori un arī prezentētas ostsa, kurās regate iegriezīsies nākošajos 9 mēnešos. Regates maršruts ir plānots tā, lai būtu vismaz viena osta katrā valstī no kuras nāk kāda no dalībnieku komandām. Alikante ir mājvieta TELEFONICA komandai, nākošā mājas osta būs ABU DHABI komandai ar tāda paša nosaukuma pilsētu. Tad sekos SANYA komandas tāda paša nosaukuma osta Sanya Ķīnā no kuras ceļš vedīs uz Auklendu, kura savukārt ir CAMPER komandas mājas osta. Tad nākošā būs PUMAS dzimtene - Miami un vis beidzot arī GROUPAMA mājas osta Loriente. Atgriežoties pie regates ciemata, šeit varēja atrast daudz visādus izklaides elementus, veikalus ar suvenīriem un katru dienu notika dažādi pasākumi skatītājiem. Padomāts bija gan par lieliem, gan par maziem. Burāšana un Volvo Ocean Race regate tika popularizēta ar vērienu.

Tā, staigājot pa ciematu, ātri vien pagāja pāris stundas un bija laiks doties uz mola skatīties In-Port race. Neskatoties uz pastāvīgo lietu, mols un krastmala bija pilni ar skatītājiem. Vieta pie barjeras bija jāieņem jau stundu iepriekš. Tieši divos tika dots starts īsajai distancei. Regate norisinājās interesantos un burātājiem grūtos apstākļos, stiprais un brāzmainais vējš pierima un arī vairākas reizes mainīja virzienu, kas sagādāja galvas sāpes vieniem dalībniekiem un tajā pašā laikā palīdzēja izvirzīties vadībā citiem. Šeit ir apskatāms video ieskats uz In-Port Race Alicante.

http://vimeo.com/31740223

Stundas laikā visas jahtas bija finišējušas un atgriezās ostā, lai gatavotos pirmajam īstajam regates posmam Alicante - Cape Town, kuram starts ir paredzēts tieši pēc nedēļas 5. novembrī. Nedēļa pagāja lidojot ar paraplānu un arī iegriežoties regates ceimatiņā dienās, kad laiks nebija labvēlīgs lidojumiem. Prieks un pārsteigums bija dienā, kad sastapām vēl tautiešus fotogrāfējoties pie Volvo Ocean Race kausa, kuri arī bija ieradušies Alikantē, lai klātienē vērotu šo grandiozo pasākumu. Bet dienās, kad laiks bija labvēlīgs lidošanai, tad nodarbojāmies ar šādām lietām.

http://vimeo.com/31746492

Tā tika pavadīta nedēļa un klāt bija 5. novembris, diena, kad ceļā bija jādodās 6 dalībniecēm. Starts bija paredzēts 14:00, bet jau no 10:00 aktivitātes regates ciematā sita augstu vilni. No piestātnes viena pēc otras komentētāju pavadībā atgāja iepriekšējo regašu dalībnieces, kuras bija pulcējušās ostā. Šeit varēja apskatīt dalībnieces no pirmās regates tālajā 1973. gadā un arī no iepriekšējās regates kura aizsākās 2008. gadā. Parādē piedalījās arī Lietuvas jahta Ambersea, kura arī ir bijusi šīs prestižās regates dalībniece. Šai parādei sekoja šīs regates dalībnieku ierašanās uz jahtām un jahtu atiešanas ceremonija no piestātnes. Pasākumu vēroja arī Spānijas karaļpāris un citas slavenības. Pēc visu jahtu atiešanas bija laiks doties uz ostas mola, kur šoreiz cilvēku skaits vairākas reizes pārsniedza pirms nedēļas klātienē vērojošo interesentu daudzumu. Arī laika apstākļi bija daudz patīkamāki unlabvēlīgāki. Lietus šajā sestdienā bija nomainījusi saule un pūta spirgts vējš, kurš ļāva visām sešām sacensību dalībniecēm tā pa īstam izlocīt kājas. Varēja klātienē ar baudu vērot, kā jahtas viegli ieskrienās līdz 20 mezgliem. Pus stundas laikā visas jahtas bija veikušas Alikantes līcī izlikto distanci un devušās virzienā uz Gibraltāru. Kā pirmā Alikantes līci atstāja CAMPER komandas jahta, kurai viena aiz otras sekoja visas pārējās dalībniecies. Video no pirmā posma starta:

http://www.youtube.com/watch?v=GkyJS7xjv_g

Tā bija aizvadīta jauka nedēļa Alikantē un nu tik atlika pēdējais vakars un nākošajā dienā devāmies jau mājup. Bet regate ir tikai sākusies un vēl daudz interesantu mirkļu un pārsteigumu sagaidīs regates dalībnieki. Pirmie dramatiskie notikumi bija jau pirmajā vakarā un naktī, kad ABU DHABI komanda palika bez masta un SANYO jahtas korpusam tika izsists pamatīgs caurums. Visiem turpmākajiem notikumiem nākošo deviņu mēnešu garumā līdz pat Galway ostai varat sekot līdzi interneta vietnē www.volvooceanrace.com, kur ik pēc 3 stundām tiek atjaunota informācija ar dalībnieku progresu regates laikā.

http://www.youtube.com/watch?v=nPq8sbVgmic

http://www.youtube.com/watch?v=tuWGtdCRs4o

http://www.youtube.com/watch?v=g99Pdy-TGe4

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE