Tuesday, 16 November 2010 03:42

Carter 30 Klase

Sēžu pie datora un šķirstu aizgājušās sezonas bildes. Patīkami brīži ataust atmiņā. Gribu nedaudz vairāk pastāstīt par Carter 30 jahtu sacensībām. Aizgājušajā sezonā organizējām divas regates, kurās Carter 30 jahtas sacentās savā starpā vienā grupā pēc faktiskā laika ieskaites un ne pēc laika vai distances koeficientu rēķināšanas.

Engures kausā piedalījās trīs jahtas - Diks, Columba un Daina. Daina ieradās nedaudz ar nokavēšanos un izlaida pirmos trīs braucienus, bet tas nebūt nemazināja sacensību garu komandai un jahtas Daina ietekmi uz kopvērtējumu. Kopā regates laikā notika pieci braucieni. Daina, nokavējusi pirmos trīs braucienus, atkrita no cīņas par uzvaru. Bet cīņa starp Diks un Columba turpinājās līdz pēdēja brauciena finišam. Rezultātā izšķirošu lomu vietu sadalījumā noteica jahta Daina, kura ieņēma pirmo vietu pēdējā braucienā. Jahtas Diks un Columba beidza regati ar vienādu punktu skaitu, abām jahtām bija divas pirmās vietas un arī divas otrās vietas. Kopvērtējuma rezultatu par labu izšķīra pēdējais brauciens, kur Diks ieņēma otro vietu un Columba palika trešājā vietā. Tā beidzās Engures kauss, kur uzvarētāji izlīda par mata tiesu, bet zaudētāji bija gatavi revanšam.

Vēlreiz visas trīs jahtas satikās Roņu Pirts regatē, kuras struktūra bija savādāka. Šajā regatē kopumā tika aizvadīti četri posmi, no kuriem divi bija maršrutā Engure – Roņu sala – Engure un divas īsās distances notika pie Roņu salas ostas. Šoreiz visas trīs jahtas regati uzsāka no pirmā starta. Cīņa par uzvaru atkal turpinājās līdz pēdējā posma finišam. No četriem posmiem divas uzvaras ieguva jahta Columba. Diks un Daina katra tika pie vienas uzvaras. Bet punktu skaits regates noslēgumā atkal bija vienlīdzīgs. Trešo vietu no pirmās kopvērtējumā šķīra tikai 0.2 punkti. Noteicošu lomu regates uzvarētāja noteikšanā piešķīra pirmā posma rezultāti. Pirmais posms notika maršrutā Engure – Roņu sala tumšajā diennakts laikā. Šim posmam tika piešķirta paaugstināta grūtības pakāpe salīdzinājumā ar citiem posmiem un punktu koeficients 1,1. Jāpiemin, ka nakts posms ne vienu vien reizi ir izšķīris uzvarētāja noteikšanu neilgajā regates pastāvēšanas vēsturē. Un tā regate noslēdzās ar jahtas Diks uzvaru un 8,1 iegūtiem punktiem. Otro vietu ieņēma jahta Daina ar iegūtiem 8,2 punktiem un trešajā vietā ierindojās jahta Columba ar 8,3 punktiem. Atkal par mata tiesu priekšā visiem tika jahta Diks. Roņu Pirts regates ietvaros vienlaicīgi tika izcīnīts Carter 30 ceļojošais kauss, kuru no 2009 gada ir ieviesis Jahtklubs Engure. Kauss jau otro gadu palika pie jahtas Diks.

Kaut arī tikai trīs jahtas, bet cīņa šogad šajā grupā bija sīva. Turpmāk centīsimies popularizēt šo grupu arvien vairāk un cerams nākošajā sezonā uz aicinājumu piedalīties regatēs atsauksies vairāk Carter 30 klases jahtas. Tikai Jūsu atsaucība un ieinteresētība var likt šai grupai atdzimt. Tad arī cīņa būs interesantāka un daudzveidīgāka. Cik man zināms, tad Latvijā kopumā ir reģistrētas 17 Carter 30 jahtas. Centīsimies nākošgad noorganizēt labākas un labākas regates, un protams gaidīsim Jūs visus uz regatēm nākošajā sezonā.

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE