Wednesday, 23 May 2012 21:36

42.5 metrīgā Adastra beidzot uz ūdens

Aprīļa sākumā Ķīnas provinces Guandunas pilsētā Žuhajā beidzot uz ūdens tika nolaista futūristiskā superjahta – trimarāns Adastra, par kuru rakstījām jau agrāk.  Mēnesi vēlāk notikušā Āzijas laivu šova laikā Džona Šatlevorsa projektētā Adastra ieguva balvu kategorijā „Gada labākais laivu dizains 2012” par oriģinalitāti, efektivitāti, funkcionalitāti un formu.

Gala rezultāts ir patiesi iespaidīgs. Ne vien trimarāna dizains ir elpu aizraujošs, bet arī fakts, ka Adastru var vadīt vien ar iPad. Ar nosacījumu, ka attālums starp trimarānu un planšetdatoru nepārsniedz 50 metrus. Tā kā Adastras garums ir 42.5 metri, tad tas nozīmē,  ka ar iPad superjahtu varēs vadīt un kontrolēt no jebkuras tās vietas.

iPad aplikācijas Adastrai tika speciāli izstrādātas un ir nodēvētas par "drive by iPad" iiCaptain. Ar iPad palīdzību varēs ne vien jahtu brīvi manevrēt, bet arī veikt dažādu sistēmu kontroli, piemēram, dzinēju vai enkuru darbību.  Speciālās aplikācijas superjahtai izstrādāja tā pati kompānija, kas izstrādāja arī citu uz iPad balstītu integrēto kuģu pārraudzības sistēmu - SiMON², ar kuras palīdzību uz Adastras tiks uzraudzīta, piemērām, signalizācija, degvielas padeve, drošības sistēmas, elektronika, gaismas.  Rezultāts – Adastra ir kļuvusi par pasaules tehnoloģiski visattīstītāko luksus klases jahtu, kas varētu iezīmēt arī jaunu sākumu jahtu vadīšanā.

Adastra ir otra lielākā šāda veida laiva pasaulē (White Rabbit ar 61m garumu ir lielākā) un ceturtā lielākā mehanizētā daudzkorpusu jahta pasaulē. Darbs pie tās ilga vairāk nekā piecus gadus, un tās īpašniekam, Honkongas kuģniecības magnātam Anto Mardenam,  izmaksāja ap 15 miljoniem ASV dolāru. Kā atzinis A.Mardens, viņš gribējis lielu jahtu, lai varētu doties apkārt pasaulei. Kā liecina pēdējās ziņas, viņam uz to ilgi nebūs jāgaida, jo Adastra apkārt pasaulei varētu doties jau šā gada Ziemassvētkos.  Ikdienā tās īpašnieks trimarānu plāno izmantot pārbraucieniem starp sev piederošajām salām Indonēzijā.

Ieskats no trimarāna Adastra nolaišanas ūdenī gūstams šeit un šeit, bet pats trimarāns darbībā apskatāms šeit.

 

Media

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE