Wednesday, 07 June 2017 07:22

Bērni ar īpašām vajadzībām bezmaksas dienas nometnē apgūst iemaņas burāšanā (+foto)

Bērni ar īpašām vajadzībām bezmaksas dienas nometnē apgūst iemaņas burāšanā (+foto) Foto: Līga Gutnika

No 1. līdz 8. jūnijam dažādu tautību un vecuma bērni ar īpašām vajadzībām dienas nometnē caur kopīgām nodarībām un sportiskām aktivitātēm izzina ne vien apkārtējo vidi, bet apgūst arī burāšanas prasmes.

Nometnes tēma ir “Daba un ūdens mūs vieno!”. Tā apvieno gan nodarbības, gan sportiskas un vides aktivitātes uz ūdens, ūdens tuvumā un apkārtējā vidē.

Dalībniekiem ir iespēja pašiem gan sagatavot inventāru burāšanai, gan doties izbraucienā ar laiviņām. Neiztrūkstoša ir arī mezglu siešana, kā arī glābšanas paņēmienu apguve. Tāpat nometnes programma ietver glābšanas stacijas un jahtkluba apmeklējumu.

Nodarbības notiek gan Lielupē (Slokā), gan Rīgā.

Nometnē piedalās Jūrmalas pilsētas internātpamatskolas bērni un jaunieši vecumā no 7 līdz 18 gadiem, kā arī bērni no citiem Latvijas novadiem, piemēram, Jelgavas un Olaines.

Nometnes galvenā ideja ir caur kopīgām aktivitātēm veicināt sociāli atstumto grupu – bērnu un jauniešu, kuriem ir noteikta invaliditāte sakarā ar garīgās attīstības un mācīšanās traucējumiem, sevis pilnveidošanos, izaugsmi un iekļaušanos sabiedrībā, atvieglojot ikdienas soli arī viņu tuviniekiem.

To rīko burāšanas sporta vienības fonds “Collatis viribus” sadarbībā ar Jūrmalas pilsētas internātpamatskolu, kas vienīgā Jūrmalā īsteno izglītības programmas bērniem ar speciālām vajadzībām no pirmsskolas līdz profesionālajai pamatizglītībai.

Nometne notiek ar ABLV Charitable Foundation finansiālu atbalstu+ Finansējums nometnei piešķirts fonda programmas “Palīdzēsim izaugt!” grantu konkursā, kas tika izsludināts šā gada marta sākumā.

Programmas mērķis ir veicināt sociāli mazaizsargātu bērnu attīstību un veiksmīgu integrāciju sabiedrībā, sniedzot atbalstu trūcīgo, maznodrošināto bērnu ģimeņu bērniem, viņu vecākiem un bērniem ar ilgstošām saslimšanām vai sociālā riska ģimenēm visā Latvijā, sniedzot atbalstu rehabilitējošu, attīstošu un izglītojošu dienas un diennakts nometņu apmeklēšanai.

 

Foto: Līga Gutnika

 

 

 

1 komentārs

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE