Saturday, 25 May 2013 00:00

Burāšanas sezona Latvijā uzņem apgriezienus (papildināts)

Lai gan daļa Latvijas burātāju savu burāšanas sezonu jau ir paspējuši atklāt dažādās sacīkstēs ārpus Latvijas, Latvijas jahtklubos tā pamazām un vairāk vai mazāk kūtri sāk uzņemt apgriezienus. 

Papildināts par burāšanas sezonas atklāšanu Jelgavas jahtklubā un Latvijas jahtklubā.

Pagājušajā nedēļā, sestdien (18.maijā), burāšanas sezonu atklāja trīs Latvijas jahtklubi: Engures jahtklubs, Usmas jahtklubs (jau 40 reizi!) un Priedaines jahtklubs. Šodien, 25.maijā, kārta Latvijas jahtkluba un Jelgavas jahtkluba burāšanas sezonas atklāšanai. Bet Usmas jahtklubs pēc atklāšanas regates aktīvi dodas uz priekšu ar nākamajām sacīkstēm un šodien tur notiek “Usmas kauss 50 jūdzes”. Tāpat maija vidū sākusies arī SportBoat treniņregate, kas ilgs visas sezonas garumā trešdienās, vieta pie ieejas Eksporta ostā (Rīga).

Nākamajā nedēļā no 31.05.-02.06.: USMA - Usma Cup Micro un Atklātais Latvijas čempionāts Mikro klases jahtām 2013 / Euro Micro ieskaite; RĪGA (j/k Auda) - regate "Baltic Open 2013" (Optimist, Laser). 

Turpinājumā neliels pārskats par jahtklubu atklāšanas regatēm.

Jelgavas jahtklubs burāšanas sezonu atklāja "Pilsētas svētku regate", kas tika rīkota 25.maijā Jelgavas pilsētas svētku ietvaros, informēja jahtkluba komodors Aleksandrs Jakovļevs. Regatē piedalījās piecas jahtas un 11 burātāji. Dalībnieki veica trīs braucienus, no jahtkluba līdz Jelgavas pils salas galam un atpakaļ. Katras distances garums bija 5 jūdzes. Rezultātā 1.vieta jahtai "NORD" (kapteinis A.Jakovļevs), 2.vietā jahta "NIMFA" (kapteinis R.Semjonovs), bet trešajā ierindojās jahta "HELENA" (kapteinis V.Jakovļevs). Fotoreportāža no regates (autors: www.zz.lv) apskatāma tālāk.

Latvijas jahtkluba atklāšanā 25.maijā 1.vieta A grupā "Latvian Sailing Team" ar jahtu "GURU", 2. vieta jahtai "UDACHA", 3.vieta - jahtai "GALAXY", norādīts "Latvian Sailing Team mājaslapā". Starts dots Lielupē un dalībniekiem bija jāveic 2 apļi līdz jūrai. "Latvian Sailing Team" vadībā izvirzījās jau startā un pārsvaru spēja noturēt līdz pat finišam. Sīvākie konkurenti jahta "UDACHA" finišā pirmajai vietai zaudēja divas ar pusi minūtes pēc LYS handikapa pārrēķina sistēmas. Foto apskatāmi portāla "Delfi" aculiecinieku sadaļā šeit.  

Engures jahtklubs 2013.gadaburāšanas sezonu 18.maijā sācis ne vien ar “Burātāju dienām” un atklāšanas regati, bet arī renovēto Engures ostas telpu svinīgu atklāšanu un prezentācijām par burāšanu. Toms Fišers - Blumbergs bija uzņēmies rūpes par bērnu un jauniešu iepazīstināšanu ar mazajiem iesācējiem domāto “Optimist” laiviņu. Viņš interesentus, kas bijuši ap desmit, ne vien apmācījis, bet arī izvizinājis.

Kā vēsta Engures jahtkluba mājas lapā ievietotā informācija, laikapstākļi burāšanas sezonas atklāšanai bijuši jauki un patīkami, bet vēja stiprums gan esot varējis būt lielāks. Tomēr šādi vēja apstākļi esot noderējuši jaunajiem burāšanas interesentiem, kas pirmo reizi iemēģināja “Optimist” laiviņas.

Savukārt atklāšanas regates dalībniekiem šādi laikapstākļi un jūras gludā virsma radījusi bažas par nepieciešamo laiku distances Engure - Mērsrags - Engure  veikšanai. Šogad regatē piedalījās deviņas jahtas, tomēr finišu sasniedza tikai četras jahtas. Pārējām finišēt liedza laikapstākļi, kas regates norises laikā bezvējš  mijās ar pērkona negaisu ar specīgām vēja brāzmām. Jahtas startēja pēc handikapa sistēmas. Pirmā startēja jahta “ Anna Roza”, kas plūca uzvaras laurus arī finišā. Otrajā vietā ierindojās jahtas “Ventoux Deux” komanda. Vienai jahtai bijis arī falšstarts. Jahta “Spīdola”, kas arī veica visu distanci, bet īsākā kontrollaikā, ieguva gandarījuma balvu par cīņas sparu sarežģītajos apstākļos. Bet neveiksmīgs sezonas sākums izdevās jahtai “EVA 2”, kurai pēc nepilnu divu stundu burājuma, nolūzis masts. Buratajiem.lv vēl tai ātru atgūšanos, jo sezona vēl tik sākusies! Pēc finiša bijusi arī tradicionālā uz ugunskura vārītā zupa.

Priedaines jahtkluba - burāšanas skolas sezonas atklāšanas regate (18.05.) bijusi nepieredzēti silta un saulaina, vēsta jahtkluba mājas lapā ievietotā informācija. Regatē, kurā kopā piedalījās 12 “Optimist” un 4 “Laser 4.7” klases burātāji, bija pārstāvēti arī Rīgas un Rojas jahtklubi.

Atklāšanas dienā bijis mainīgs un neparedzams vējš, kas ik pa brīdim devis iespēju pakāpies uz augstāku vietu vieniem dalībniekiem, bet iegāzis citus. “Optimistos” cīņa bijusi sīva un pirmajam četriniekam distancē vietu maiņa bija pastāvīga. Reizēm dalībniekam esot pieticis ar vienu precīzi uzķertu vēja maiņu, lai no trešās vietas nonāktu pirmajā un otrādi. Finālā pirmo vietu no otrās un trešo no ceturtās šķīra tikai viens punkts.

“Optimist" klasē pirmajā vietā Ēriks Zvilna, otrajā Toms Fišers Blumbergs un trešajā Alma Štēbele. Meiteņu konkurencē pirmā Alma Štēbele, otrā Ance Sekace un trešā Linda Ījaba. B grupā pirmā Alma Štēbele, otrā Linda Ījaba un trešā Sāra Caune.

“Laser 4.7” klasē pirmā vieta Ričardam Zvilnam, kura sniegums bija ļoti pārliecinošs - 4. pirmās un viena trešā vieta. Otrā Enija Rudzīte, bet trešājā Alens Bilde, tikai par vienu punktu atpaliekot no otrās vietas, ceturtā Estere Kumpiņa.

Foto un rezultāti no atklāšanas sacīkstēm apskatāmi jahtkluba mājas lapā, šeit.

Usmas jahtklubs sezonu atklāja jau 40 reizi (18.05.) un šogad ar handikapa regati. Kā vēsta Usmas jahtkluba mājas lapā ievietotā informācija, burātāju interese bijusi liela un starts tika dots 24 jahtām. Laika apstākļi mainījās no pilnīga bezvēja līdz negaisam ar vēju brāzmās no 15-18 m/s. Neizpalika arī krusa un lietus. Tā kā šī bija handikapu regate, katrai jahtai tika dots atsevišķs starta laiks,ņemot vērā LAT LYS 2013 koeficientu. Regatē pirmo vietu ieguva jahta “Razzo”. Otro vietu ieņēma jahta “Namjes -T”, bet trešā vieta - jahtai “Vinda”. Vakars esot pavadīts burātāju sarunās, dejās un dziedot karaoke.

Avoti: Engures jahtkluba, Usmas jahtkluba un Priedaines jahtkluba mājaslapas.

 

Informācija (regulāri aktualizēta) par sezonas turpmākajām sacīkstēm Latvijā pieejama buratajiem.lv kalendāra sadaļā sacensības - sacensības Latvijā un sacensības Baltijas jūras reģionā. Ja redzi, ka tomēr kaut kas nav precīzi norādīts vai kāds pasākums iztrūkst, raksti This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tāpat, ja esi fiksējis/fiksējusi kādu skaistu sacīkšu foto kadru (vai varbūt vēlies iesniegt savu reportāžu) un esi ar mieru ar to dalīties (ar vai bez vārda/uzv.norādīšanas - pēc izvēles), sūti to uz jau minēto e-pastu un iespējams tas tiks publicēts. 

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE