Tuesday, 26 July 2011 07:32

Baltic Breeze 2011

2011. gada 3. - 8. augustā, Salacgrīvā - nelielā pilsētā pie jūras, aizritēs kārtējais Starptautiskā jahtu, arhitektūras un dizaina festivāla Baltic Breeze posms. Šoreiz festivāla tematika veltīta arhitektūrai uz ūdens.

Visi jahtotāji Latvijā aicināti piedalīties festivāl „Baltic Breeze” jūras burāšanas sacīkstēs 6. augustā. No plkst. 11:00 līdz 16:00. Sacīkstes tiks organizētas īsajās distancēs - 2 līdz 3 starti Līcī pie Kuvižiem un Salacgrīvas. Trīs ieskaites grupās pēc ORC pārrēķina bez dalības maksas. Jahtas laipni tiks uzņemtas Kuvižu jahtklubā jau piektdien – 5. augustā. Regatē tiks izcīnīts „Baltic Breeze” kauss un daudz vērtīgu balvu, tai skaitā naudas balvas, ko sarūpējuši regates sponsori – skatīt mājaslapā www.balticbreeze.lv. Sacīkšu nolikums būs pieejams visos lielākajos Latvijas burāšanas portālos līdz 27. jūlijam. Sīkāka informācija pa tel. 29171615 un 26482718

Baltic Breeze 2011 pamattēmu ierosinājis Salacgrīvas pilsētas mērs, arhitekts, Dagnis Straubergs. Kopā ar orķestra "Maskavas virtuozi" pirmo vijoli Alekseju Lundinu, viņš 2010. gadā lika pamatus klasiskās mūzikas festivālam, kura ietvaros tika rīkotas meistarklases un klasiskās mūzikas koncerti. Šogad, pirmo reizi festivāla neilgajā vēsturē, klausītājam tiks sniegta iespēja baudīt klasisko mūziku uz ūdens.

Tradicionāli tiks rīkoti arī konkursi jaunajiem arhitektiem. Konkursa "Peldošā skatuve" ietvaros, tā dalībnieki uz vietas iepazīstinās žūriju ar savu konceptuālo redzējumu par nākamo mūzikas festivālu koncertzāles projektu.

Tiks aizvadīta arī zinātniskā konference „Piekrastes teritoriju attīstība Latvijā, Eiropā, Pasaulē”.

Saskaņā ar festivāla Baltic Breeze tradīcijām, arhitekti un dizaineri, kopā ar pieredzējušiem burātājiem, mērosies spēkiem regatē, kurā tiks izcīnīts Salacgrīvas mēra kauss. Kā balvas regates laureātiem tiks piešķirtas arhitektūras zvaigžņu, tādu kā Totans Kuzembajevs, Zane Tetere, Indreks Allmanns, konsultācijas, kā arī citas vērtīgas specbalvas.

Festivāla ietvaros tiks rīkota arī pasaulē atzītu arhitektu jahtu projektu izstāde. Regates norises laiks - 2011. gada 6. augusts, starts – 11:00. Regatei noslēdzoties – balle jahtkluba stilā un laureātu apbalvošana.

Tiks rīkots arī tradicionālais dizaineru konkurss par labāko soliņa koncepciju pilsētas ielām, parkiem un piekrastes teritorijām.

Konkursantu darbu izstāde būs apskatāma Rīgas Domē, uz tās fona tiks aizvadīta arī festivāla noslēguma ceremonija. Rīgas Domē tiks izstādīti arī Itālijas starptautiskās arhitektūras prēmijas Dedalo Minosse laureātu darbi.

Pirmais festivāla Baltic Breeze posms bija veltīts jahtu un piekrastes teritoriju attīstības problemātikai un tika aizvadīts 2009. gadā Rīgā, jahtkluba „Andrejosta” teritorijā. Radošajos konkursos un diskusijās piedalījās arhitekti un dizaineri no Krievijas, Lielbritānijas, Ukrainas, Zviedrijas, Igaunijas un Latvijas.

2010. gada Baltic Breeze Valmierā tika rīkots gaisa balonu festivāla ietvaros. Noritēja konkursi jaunajiem arhitektiem par labākajiem aerostatiskās arhitektūras risinājumiem olimpiādei «Soči-2014», kā arī tika diskutēts par kreatīvu ideju nozīmīgumu mazo pilsētu attīstībā. Septembrī, Melnās jūras krastos, Anapā (Krasnodaras apgabals, Krievija) tika aizvadīts festivāls Anapa Breeze 2010, kurš bija veltīts burāšanas attīstībai un piekrastes teritoriju apbūvei.

​Teksts: Andrejs Buls

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE