Thursday, 04 August 2011 08:55

Latvijas daudzkorpusu flote salidojumā Stokholmā

No 20. līdz 24. jūlijam Stokholmas arhipelāgā norisinājās starptautiskais daudzkorpusu jahtu salidojums International Multihull Meeting (IMM) un tradicionālā regate. Šogad Latviju tajā pārstāvēja četri katamarāni: Orion, Namejs, Kani Keli, Tik un Tā.

International Multihull Meeting, jeb burātāju vidū vairāk dēvēts par IMM, ir nozīmīgākais un arī vizuāli krāšņākais Baltijas un Ziemeļjūras daudzkorpusu jahtu flotes notikums, kas tradicionāli norisinās reizi divos gados.

IMM ir ievērības cienīga vēsture, kas aizsākās 1977.gadā Zviedrijā, Hönö. Bieži vien šajos pasākumos piedalās pat vairāk nekā simts daudzkorpusu jahtu komandu. Daudziem atmiņā palicis 2005.gads, kad Rīga bija izcīnījusi tiesības uzņemt IMM regates dalībniekus, un dažādo Eiropas valstu katamarānu un trimarānu saiets vairāku dienu garumā norisinājās Rīgas jūras līcī un Andrejostas jahtklubā. Šogad Stokholmā piedalījās 73 trimarānu un katamarānu komandas no Zviedrijas, Somijas, Norvēģijas, Vācijas, Dānijas, Šveices, Holandes un Latvijas. Pasākuma programmā bija iekļautas gan Nāciju sporta spēles, katamarānu regate Stokholmas arhipelāgā, kā arī ekskursijas Stokholmas pilsētā.

Sestdien 23.jūlijā Latvijā un tai skaitā arī daudzās ārvalstīs esošajās Latvijas vēstniecībās norisinājās referendums par 10.Saeimas atlaišanu. Šajā dienā bija ieplānota arī IMM regate. Jau septiņos no rīta zviedru un norvēģu burātāju pārstāvji uz maiņām ar automašīnām aizveda visus tur esošos Latvijas pilsoņus uz vēstniecību, lai katrs varētu nobalsot. Tas bija saviļņojošs brīdis! Kad visi bijām savu pilsoņa pienākumu godam veikuši, sākām gatavoties regates startam, kurā piedalījās visa mūsu flote − Orion, Namejs, Kani Keli, Tik un Tā.  Kopumā regatē startēja 34 katamarāni un trimarāni. Distance tika izvietota akvatorijā tuvu pilsētas centram, un komandām sanāca kārtīgi piepūlēties, velkot spinakerus un kreicējot, bet visi paspēja nofinišēt pirms sākās lielo prāmju kustība. 

Latvijas katamarāna Kani Keli komanda izcīnīja 1.vietu IMM 2011 regatē, bet godpilno 3.vietu ieguva katamarāns Tik un Tā. Savukārt Orion un Namejs ierindojas 18. un 19. vietā. Visas četras komandas aktīvi piedalījās sporta spēlēs airējot, minot jautājumus par IMM un spēlējot Gotlandes kriketu – šajā disciplīnā mēs izcīnījam Latvijai 3.vietu.

Nākamajā dienā pēc noslēguma balles ar vēžu izēšanos (mmm, garšīgi!) un karstām dejām katra laiva devās mājās savā gaitā. Ceļā atpakaļ uz Latviju periodiski pūta pretvējš, bet reizēm tomēr paveicās, un vējš spēcīgi iepūta burās. Mēs baudījam sauli, kārtīgu pērkona negaisu un varenas lietus gāzes. Viss kā kārtīgā burāšanā pienākas! Visas flotes laimīgi ir atgriezušās mājās.

Nākamais IMM notiks 2013. gadā Varnemundē, Vācijā. Ceram, ka Latvijas flote turp dosies vēl kuplākā skaitā!

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE