Saturday, 16 March 2013 00:00

Kaupo pasaules apceļojuma atceres pasākums

Vakar, 15.martā, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā notika  jubilejas un atceres pasākums, veltīts katamarānam "Kaupo" un tā komandai.

Martā aprit desmit gadi kopš no sava pirmā zemeslodes apceļojuma Latvijā atgriezās katamarāns "Kaupo". Tas, kapteiņu Valda Grenenberga-Grīnberga un Aleksandra Popova vadībā, pirmais Latvijas burāšanas vēsturē veica ceļojumu apkārt pasaulei. 

Vēsturiskais ceļojums ilga trīs gadus, četrus mēnešus un divdesmit vienu dienu - no 1999. gada 31. oktobra līdz 2003. gada 21. martam.

Pasākumu rīkoja Latvijas Zēģelētāju savienība sadarbībā ar Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju. Pēc Žēģelētāju savienības, Jūras administrācijas un muzeja pārstāves uzrunas, par savu šobrīd muzejā apskatāmo pastmarku un aplokšņu kolekciju iepazīstināja katamarāna „Kaupo"  komandas loceklis, jahtu kapteinis Igors Pimenovs.

Viņa kolekcija „Sailing along the historical routes under the Latvian flag" (Burāšana pa vēsturiskajiem maršrutiem zem Latvijas karoga) ir ieguvusi apbalvojumus starptautiskās izstādēs. 

Izstāde apskatāma muzejā (2.stāvā) līdz svētdienai, 17.martam.

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE