Saturday, 25 March 2017 22:26

Vaira Vīķe-Freiberga būs patronese jahtai ‘Spaniel’ šīs vasaras burinieku regatē ‘Rendez-Vous 2017’

Vaira Vīķe-Freiberga būs patronese jahtai ‘Spaniel’ šīs vasaras burinieku regatē ‘Rendez-Vous 2017’ Foto: ypo.org

Bijusī valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga piekritusi šovasar kļūt par patronesi jahtai Spaniel, kas aprīļa beigās startēs burinieku regatē Rendez-Vous 2017, vēsta ieraksts Latvijas burāšanas mācību asociācijas sociālajā tīklā Facebook.

“Esam priecīgi paziņot, ka par mūsu šīgada regates patronesi ir piekritusi būt bijusī Latvijas prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, kura ilgu laiku ir bijusi saistīta ar Kanādu, darbojoties Monreālas Universitātē! 2006. gadā Vaira Vīķe-Freiberga saņēmusi arī Kvebekas provinces augstāko apbalvojumu - Kvebekas nacionālo ordeni”, ziņo asociācija.

Regati organizē Sail Training International sadarbībā Rendez-vous Naval de Quebec un Kvebekas pilsētu, kas ar šo regati atzīmēs Kanādas konfederācijas pastāvēšanas 150. gadadienu. Tai ir pieteikušies 39 burinieki un jahtas.

Regate notiks deviņos posmos. Tās laikā dalībnieki viesosies sešās valstīs, kopā veicot ap 7000 jūras jūdzēm.

Starts regatei tiks dots Grīničā (Lielbritānija) 2017. gada 13. aprīlī, no kurienes flote dosies uz Portugāles dienvidrietumiem uz Sinesu, kas ir slavenā portugāļu jūrasbraucēja Vasko de Gammas dzimtā pilsēta. Šajā posmā jahta Spaniel nestartēs.29. aprīlī komandas dosies uz Hamiltonu (Bermudu salas) un Bostonu (ASV), bet Kvebekas pilsētā (Kanāda) dalībnieki ieradīsies 18. jūlijā. Regates oficiālā atklāšanas ceremonija notiks 19. jūlijā. Pasākumi Kvebekā norisināsies līdz 23. jūlijam. Tad flote turpinās ceļu uz Halifaksu (Kanāda).

Regates starts atpakaļ uz Eiropu paredzēts 31. augustā uz Havru (Normandija, Francija), kas vienlaikus būs arī regates noslēguma ostu.

 

 

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE