Sunday, 20 August 2017 10:09

Jaunieši no Baltijas valstīm dodas simboliskā izziņas burājumā apkārt Latvijas jūras robežai

Jaunieši no Baltijas valstīm dodas simboliskā izziņas burājumā apkārt Latvijas jūras robežai Foto: LBMA arhīvs

Šonedēļ Liepājā sākās starptautiska jauniešu projekts youthSAIL4creativity100, kuras laikā 26 jaunieši no Baltijas valstīm trīs burāšanas mācību jahtās simboliski apceļos Latvijas jūras robežu, ziņo Latvijas Burāšanas mācību asociācija.

Ceļojumā jaunieši dodas ar Lietuvas burāšanas mācību jahtu Odiseja un Igaunijas burāšanas mācību jahtām STIV un Vesta.

Projektā piedalās jaunieši vecumā no 18 – 30 gadiem, kurus aizrauj māksla un burāšana. Daļa no viņiem burā pirmo reizi.

Tā laikā jaunieši apgūs burāšanu, radošajās darbnīcās izzinās Baltijas jūras piekrastes kultūru un radīs savu māksliniecisko vēstījumu - izstādi par godu Baltijas valstu simtgadei. Tāpat jaunieši ar neformālās izglītības palīdzību attīstīs gan tehnisko, gan radošo domāšanu, jo divas paralēlās projekta aktivitātes ir burāšana un māksliniecisks radošums.

 

Foto: Latvijas burāšanas mācību asociācijas arhīvs

 

Projekta centrālais pasākums notiek 16. līdz 27. augustam. Šajā laikā jaunieši apceļos Latvijas jūras robežu no Liepājas līdz Salacgrīvai, piestājot Pāvilostā (18.-19.08.), Ventspilī (20.08.), Rojā (21.-22.08.) un Rīgā (23.-24.08.).

Latvijas ostās jaunieši paši organizēs dažādas radošās darbnīcas, kuru laikā tiks radīti dažādi objekti kopīgai mākslas izstādei. No 2017.gada novembra līdz 2018. gada maijam izstāde apceļos visas trīs Baltijas valstis kā jauniešu dāvana un vēstījums Latvijas, Igaunijas un Lietuvas simtgadē.

Septembrī notiks arī 3 vienas dienas burāšanas pasākumi jauniešiem lokālā mērogā – pa vienam katrā partnervalstī, lai radošā veidā iesaistītu burāšanā vēl vairāk jauniešus. Savukārt 2018. gada maijā Igaunijā ir plānots projekta izvērtēšanas un noslēguma pasākums, kurp Latvijas un Lietuvas dalībnieki dosies ar Latvijas burāšanas mācību asociācijas jahtu Spaniel.

Projektu realizē Latvijas Burāšanas mācību asociācija sadarbībā ar Igaunijas burāšanas mācību asociāciju un Viļņas skautu centru ar Eiropas Savienības programmas Erasmus+: Jaunatne darbībā (KA2) pamatdarbības Stratēģiskās partnerības izglītības, apmācības un jaunatnes jomās turpat 30 tūkstoši eiro lielu līdzfinansējumu.

LBMA šis ir jau trešais Erasmus+: Jaunatne darbībā ietvaros īstenotais projekts.

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE