Thursday, 11 October 2018 17:13

Rīgas pilsētas arhitekta birojs aicina uz R. Šmēlinga konferenci ‘Osta un Rīdzinieks. Telpiskās un mentālās pārmaiņas 100 gados’

Rīgas pilsētas arhitekta birojs aicina uz R. Šmēlinga konferenci ‘Osta un Rīdzinieks. Telpiskās un mentālās pārmaiņas 100 gados’ Foto: ekrānšāviņš

Rīgas pilsētas arhitekta birojs aicina pilsētniekus un nozares speciālistus uz sarunu par Rīgas pilsētas un Rīgas brīvostas “attiecībām” ikgadējās Reinholda Šmēlinga konferences ietvaros.

Par sarunai atbilstošu mirkli izvēlēts brīdis, kad Rīgas brīvosta veido savu nākamās desmitgades attīstības redzējumu, arhitektu un pilsētplānotāju vidē atdzimst diskusijas par ostas atstāto teritoriju reģenerāciju un sabiedrībā populāras kļūst sarunas par ūdens un ūdensmalu publisku pieejamību un izmantošanu.

Rīga pilsētas un ostas vēsture ir cieši saistītas viena ar otru. Lai gūtu pilnīgu priekšstatu par Rīgas pilsēttelpas attīstību un tās noteicošajiem faktoriem, viena nevar tikt skatīta atstatus no otras. Gan Rīga, gan osta vairāk kā pirms astoņiem gadsimtiem dzimušas Daugavas, tās atteku un salu šūpulī ostai kļūstot par noteicošo Rīgas ekonomiskās attīstības un dzinējspēku. Pilsētas militārā nozīme, ostas ģeogrāfiskā atrašanās nozīmīgu tirdzniecības ceļu krustpunktā pilsētu jau izsenis iekļauj starp Baltijas jūras Ziemeļu reģiona nozīmīgākajām metropolēm.

Konference notiek šī gada 1. novembrī no plkst. 9.00 līdz 18.00 Tallinas ielas kvartālā (Tallinas iela 10-3, Rīga). Konferenci organizē Rīgas pašvaldības aģentūra „Rīgas pilsētas arhitekta birojs” sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi.

Konferencei var reģistrēties Rīgas pilsētas arhitekta biroja mājas lapā.  

Ieeja pasākumā ir bezmaksas.

 

 

 

 

7 komentāri

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE