Monday, 08 April 2013 20:58

VG uzvarētājam Gabārtam piešķirta Francijas Goda leģiona ordeņa kavaliera pakāpe

Pirmdien, 8.aprīlī, Francijas prezidents Fransuā Olāns pie sevis vizītē Elizejas pilī pieņēma 2012.-13.gada Vendée Globe dalībniekus. Tās laikā sacīkšu uzvarētājam Fransuā Gabārtam tika piešķirts Francijas augstākā apbalvojuma Goda leģiona ordeņa kavaliera pakāpe.

Bruno Reteillo, SAEM Vendée reģiona prezidents: „Pieņemšana bija lielisks veids kā uzsvērt īpašu vīriešu un sieviešu sportiskās un cilvēciskās vērtības.  Bezbailība un sapnis, kuru viņi sasnieguši, kalpo kā paraugs ikvienam Francijas iedzīvotājam.”

„Šī valsts augstākās varas atzinība tāpat parāda Vendée Globe panākumus un ietekmi. Vendée Globe atrodas Francijas sporta mantojuma augšgalā un ir viens no nedaudziem pasākumiem,  ar kuru Francija var lepoties starptautiskā līmenī. Tas ir daļa no nacionālā lepnuma, kuru Vendée reģionam ir bijis tas gods radīt”.

2012.-13.gada Vendée Globe sacīkstes sākās 2012.gada 10.novembrī. 29 - gadīgais Fransuā Gābārts (Macif) finišēja pēc 78d 02h 18’, kļūstot gan pār jaunāko, gan ātrāko uzvarētāju šo sacīkšu vēsturē.

Pēdejās Vendée Globe sacīkstes uzsāka 20 burātāji, no kuriem oficiali finišēja 11. Bernārda Stama finišu diskvalifkācijas dēļ oficiāli neieskaitīja. 

Vairāk foto: www.vendeeglobe.org

 

Media

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE