Thursday, 01 August 2013 07:00

"The Tall Ships Races 2013" izstādēs

Pēc desmit gadiem no 25.-28.jūlijam Rīgā atgriezās starptautiskā buru kuģu un jahtu regate „The Tall Ships Races”. Par godu tai tapušas divas izstādes, kas apskatāmas līdz septembra sākumam.

„Mans buriniek...”

Galerija „Jēkabs” piedāvā Rīgu apmeklējušos „The Tall Ships Races 2013” regates buriniekus apskatīt izstādē „Mans buriniek...”.

Darbus radījuši vairāk kā trīsdesmit mākslinieku, kuri gleznotājas Alises Mediņas un kuratores Diānas Kalvānes mudināti pameta savas ērtās, klusās darbnīcas un iejuka pūlī ar molbertiem un audekliem.

Plenēra mērķis bija iemūžināt Rīgas ainavai neikdienišķo rosību Rīgas ostā ar „The Tall Ships Races” dalībnieku buru kuģiem, kas bija radošām inspirācijām pateicīga vide, vienlaicīgi aktualizējot ainavas glezniecības tradīciju. Kā arī pašiem māksliniekiem plenērs bija iespēja satikties radošā kontekstā, sastapt citus māksliniekus, apmainīties ar pieredzi un idejām un galvenais radīt kopīgu izstādi plenēra noslēgumā.

Kad: no 02.08.- 05.09. katru darba dienu no plkst.12:00 - 18:00

Kur: galerija „Jēkabs”, Jēkaba ielā 26/28, Rīga

 

“Mans kuģīt’s ir tik foršs!”

Savukārt Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā apskatāma Latvijas grafiķu un tēlnieku mazo formu – ekslibru, pastmarku, miniatūrgrafiku, medaļu, plakešu un miniatūrtēlniecības izstāde.

Izstādes galvenā tēma ir jūra, bet šis jēdziens ietver sevī visatšķirīgākos izpausmes veidus un aplūkot var visdažādāko žanru darbus – marīnas, vēsturiskos notikumus un objektus, klusās dabas, arhitektūru, animālijas u.c. ar jūru un jūrniecību saistītas parādības.

Izstādē apskatāmi dažādu paaudžu un stilu grafikas mākslinieku darbi – Dainis Rožkalns, Elita Viliama, Andrejs Māris Eizāns, Imants Ozoliņš, Dzidra Ezergaile, Pēteris Upītis, Rihards Skrubis, Elza Stalidzāne u.c., tēlniecību pārstāv Jānis Strupulis, Vija Dzintare, Inta Berga u.c.

Jūras tēmai veltītā izstāde, ir plašākais un saistošākais Latvijas grafiķu un tēlnieku kopdarbs.

Kad: 25.07.-10.09. katru darba dienu no plkst.11:00 – 19:00

Kur: LU Akadēmiskā bibliotēka, Rūpniecības iela 10, Rīga

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE