Friday, 02 August 2013 16:26

Lībiešu svētku laikā būs skatāma jūrai un Mērsraga ostai veltītā izstāde

Jūlija pēdējā dienā jahtu centrā “Mērsrags” bija skatāma brīvdabas izstāde “Ceļš uz jūru vai citādā jūra”, kas veltīta jūrai un Mērsraga ostai.

Izstādē bija prezentēti desmit Latgales reģiona gleznotāju  - Vijas Stupānes, Vēsmas Ušpeles, Marenas Riehelas, Jāņa Plivdas, Kristapa Zariņa, Agra Rītiņa, Ilzes Griezānes, Aivja Pīzeļa, Dārtas Hapanionekas un Anastasijas Bikovas darbi, kas tapuši plenēros Mazirbē un Mērsraga ostā laika posmā no 29.līdz 31.jūlijam. Visi gleznotāji absolvējuši Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāli Rēzeknē.

Kā pavēstīja izstādes rīkotāji jahtu centrs “Mērsrags”, šī mākslinieku apvienība kopīgā plenērā uz Kurzemes piekrasti dodas jau ceturto gadu. Līdz šim viņi vienmēr brauca uz Mazirbi, bet šogad izlēma, ka gribētos gleznot Mērsraga ostu un tās industriālo vidi. Tādēļ plenēra laiks bija sadalīts uz pusēm - puse no tā tika pavadīta Mērsragā, otra puse - Mazirbē.

Gleznotāju plenēri Mērsraga ostas teritorijā bijuši jau iepriekš, taču šāda izstāde notika pirmo reizi.

“Ideja par izstādi radās spontāni, runājot ar plenēra dalībniekiem, izlēmām, ka tas būtu ļoti interesanti  - aplūkot gleznas uz vietas jahtu ostā, un tā būtu iespēja redzēt, kā šī vide atspoguļota mākslas darbos”, norāda jahtu centra "Mērsrags" vadītāja Ieva Tikuma.

“Paši gleznotāji atzina, ka jūras krāsa Mērsragā esot pavisam citādāka nekā Mazirbē. Mākslinieki bija ārkārtīgi priecīgi par iespēju gleznot tieši Mērsraga ostu un norādīja ka tā ir ļoti interesanta un daudzveidīga, krāsām un niansēm pārpilna”.

Mērsraga ostā un Mazirbē tapušie darbi būs skatāmi arī sestdien, 3.augustā, Lībiešu svētku laikā Mazirbē.

Foto: ieskats plēnērā un izstādē

 

Seko līdzi jaunumiem arī buratajiem.lv Facebook un Twitter!

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE