Friday, 01 July 2016 10:58

Fotoreportāža: Rīgas sporta burāšanas centra atklāšana

Fotoreportāža: Rīgas sporta burāšanas centra atklāšana Foto: sintija sīmane

Piedaloties burāšanas entuziastiem, viesiem un atbalstītājiem, trešdien, 29. jūnijā, Ķīpsalā tika atklāts jaunasi Rīgas sporta burāšanas centrs.

Rīgas sporta burāšanas centrs darbosies kā treniņu vieta jauniešiem ar priekšzināšanām, kuri vēlas attīstīt burāšanas iemaņas uz lielākām sporta jahtām. Tāpat centrs būs bāzes vieta šobrīd Latvijā populārākajai sporta jahtu klasei Platu25.

Tas ir veidots ar mērķi popularizēt burāšanas sportu un padarīt to pieejamu gan tiem, kuri burā vai mācās to darīt, gan arī tiem, kuri vēlas izbaudīt atpūtas braucienu ar jahtu, neatkarīgi no vecuma, fiziskās sagatavotības vai prasmes burāt.

“Rīgas sporta burāšanas centrs ir vieta, kur pulcēties ne tikai burātājiem, bet ikvienam rīdziniekam un pilsētas viesim, kam patīk aktīvs un veselīgs dzīvesveids, kā arī sportiskas aktivitātes uz ūdens,” stāsta Rīgas sporta burāšanas centra izpilddirektors un idejas īstenotājs Andrejs Buls.

Ar savu klātbūtni pasākumu pagodināja arī Latvijas zēģelētāju savienības goda  prezidents Māris Gailis. Kā arī bija ieradies bijušais PSRS un Latvijas kanoe airētājs Jefemijs Klementjevs, kurš pārstāvēja arī Rīgas domi.

Apsveikumus teica arī Latvijas Platu25 asociācijas prezidents Rihards Vaivods un Latvijas zēģelētāju savienības ģenerālsekretārs Oskars Krūze. 

Pasākuma laikā tika organizēta arī Ostas skatu regate 2016, ko ir vēlēšanās padarīt par ikgadēju pasākumu.

Šoreiz regatē piedalīties bija iespēja pasākuma viesiem. Gan tiem, kas jau ir burājuši, gan arī tiem, kas ne reizi nav bijuši uz jahtas. Viesi dalījās komandās un kāpa sporta jahtām Platu25. Katra komandā bija divi profesionāli burātāji un trīs viesi.

14 komandu konkurencē regatē uzvarēja jahta 4SixtySix, kura bija pirmā abos braucienos. Otrajā vietā jahta Woosh, bet trešā - Bailarina

Tiem, kas uz sporta jahtas nebija gatavi kāpt, vēroja regati no lielajām jahtā. Līdzjutējiem bija iespēja sēsties arī uz jahtas Milda, kas bija ieradusies uz pasākumu.

Rīgas sporta burāšanas centrs tapis arī pateicoties atbalstītājiem - Rīgas brīvostas pārvaldei, Rīgas tūrisma attīstības birojam, NESTE Latvija, Izdevniecībai Santa, Xcelsior, kā arī citiem.

 

 /Foto: Sintija Sīmane/

2 komentāri

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE