Friday, 29 July 2016 20:21

Viens no “Latitude Yachts” trimarāniem jau atstājis Latviju

Viens no “Latitude Yachts” trimarāniem jau atstājis Latviju Foto: Rīgas Brīvostas pārvalde

Jūlija vidū Rīgu atstājis viens no diviem Latvijas kuģubūves uzņēmuma Latitude Yachts būvētajiem ekskluzīvajiem trimarāniem, vēsta Rīgas brīvostas pārvalde.

Otram trimarānam Latvija bija jāatstāj pagājušajā nedēļā. Tomēr līdz šī raksta publicēšanas brīdim uzņēmums portālam burātājiem.lv publiski izskanējušo ziņu nav apstiprinājis. 

Miljonus vērtie peldlīdzekļi, kas projektēti un pilnībā uzbūvēti Sarkandaugavā, ūdenī tika nolaisti šā gada 10. maijā. Tie ir tapuši aptuveni divarpus gadu laikā Tuvo Austrumu tirgum. Līgums ar pasūtītāju noslēgts 2013. gada nogalē, bet būvniecība sākta 2014. gada beigās.

Katra trimarāna, kam doti vārdi Galaxy un Galaxy of Happiness, platums ir 17,44 metri, bet garums - 53,32 metri, kas tos ierindo starp vieniem no garākajiem pasaulē šajā motorjahtu kategorijā. Katrs ir aprīkots ar diviem dzinējiem, kuru kopējā jauda ir 5000 zirgspēku. Pateicoties izmantotajām tehnoloģijām un korpusa formai, tas var attīstīt ātrumu, kas pārsniedz 28 mezglus.  

Trimarānu ražošanā ir pielietoti vairāki inovatīvi tehnoloģiskie risinājumi, kurus izmanto tikai uzņēmumā Latitude Yachts. Kā iepriekš dažādiem medijiem paudis uzņēmuma līdzīpašnieks Valdis Irbe, trimarāniem piemēroti visaugstākie ekskluzīvo jahtu standarti. Jahtu korpusi izgatavoti no dažādiem kompozītmateriāliem epoksīda līmēšanas tehnikā.

Kā vēstīja viens no pašmāju jahtu nomas uzņēmumiem, abi trimarāni bija kļuvuši arī par iecienītu apskates objektu gandrīz katrā izbraucienā ar jahtu. 

Uzņēmums plāno noslēgt līgumu par vēl divu līdzīgu jahtu būvi realizācijai Apvienotajos Arābu Emirātos. 

Jahtas ar zīmolu "Latitude Yachts" ražo uzņēmums "BJB".

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE