Friday, 30 September 2016 23:45

Publiskais jahtklubs ‘Jūrmala’ atklāj administrācijas centru

Publiskais jahtklubs ‘Jūrmala’ atklāj administrācijas centru Foto: jurmala.lv

Piektdien, 30.septembrī Jūrmalā, Tīklu ielā 10, Jūrmalas ostas pārvalde atklāja publiskā jahtkluba “Jūrmala” administrācijas centru. Līdztekus Jūrmalas ostas attīstībai, kuras izbūve veikta šogad, tas nodrošinās pamatprasības jahtu ostas piekļuvei un pieejamajiem pakalpojumiem.

Jaunuzceltajā jahtkluba administrācijas ēkā ir pieejamas dušas, labierīcības, kā arī veļas mazgāšana un žāvēšana. No jahtkluba “Jūrmala” administrācijas centra  Jūrmalas ostas uzraugi-dispečeri nodrošinās nepārtrauktus radiosakarus atpūtas kuģošanas līdzekļiem.

Jahtklubā “Jūrmala” šovasar tika izbūvēts 80 metrus garš pontons, kur ir nodrošinātas stāvvietas 35 kuģošanas līdzekļiem. Jahtklubā tā klientiem un apmeklētājiem ir pieejams elektrības un ūdens pieslēgums, ērta autostāvvieta, kā arī iespēja izmantot slipu atpūtas transportlīdzekļa ielaišanai ūdenī. Jahtkluba teritorijā ir ierīkots interneta pieslēgums, nodrošināta iespēja veikt dalīto atkritumu šķirošanu, kā arī videonovērošana un apsardze klientu drošībai.

Jahtklubs “Jūrmala” nodrošina dažādas atpūtas iespējas, tostarp  ūdens sporta inventāra nomu, kā arī tūrisma objektu apskati. 2016. gadā Jūrmalas ostā tika rīkota pirmā jahtu regate –  “Jūrmalas ostas kauss”, kā arī peldēšanas sacensības. Publiskā jahtkluba “Jūrmala” izveide ir viens no lielākajiem ostas pārvaldes uzdevumiem 2016. gadā, realizējot ostas attīstības plānu un izvirzītos ilgtermiņa mērķus – kļūt par vienu no vadošajām jahtu ostām Latvijā un Baltijas reģionā. Jūrmalas osta ir viena no Latvijas septiņām mazajām ostām, un viena no tās ilgtspējīgas attīstības stiprajām pusēm ir tās atrašanās vieta kūrortpilsētā Jūrmalā, kas ir populārs tūrisma galamērķis.

Jūrmalas ostas pārvalde 2015. gada nogalē, piesaistot Eiropas Reģionālās Attīstības fonda (ERAF) finansējumu, uzsāka Centrālās Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas projektu „SmartPorts” ar mērķi izveidot modernu un pievilcīgu mazo ostu tīklu ar kvalitatīviem pakalpojumiem Centrālajā Baltijas reģionā – Latvijā, Igaunijā, Somijā un Zviedrijā.

Par projekta līdzekļiem jahtkluba teritorijā tiks uzstādīts aprīkojums navigācijas drošības un vides aizsardzības prasību izpildei, kā arī ostu pakalpojumu paplašināšanai un uzlabošanai:  tehnisko ūdeņu pieņemšanas sūkņu stacija, interaktīvs e-kiosks un videonovērošanas sistēma, kā arī bojas, lai nodrošinātu atbilstošas kvalitātes navigācijas ceļu un navigācijas zīmes Lielupes attekā, tādējādi nodrošinot drošu kuģošanu līdz jahtklubam un ostas akvatorijā.

Projekta kopējās izmaksas ir 80 000 tūkstoši eiro, no tiem ERAF finansējums ir 68 000 tūkstoši eiro, 8 000 tūkstoši eiro – Jūrmalas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums un 4 000 valsts budžeta dotācija.

8 komentāri

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE